Większe emerytury nie dla wszystkich seniorów
biznesinfo.pl/Przemysław Terlecki
Autor Radosław Święcki - 9 Marca 2020

Nie wszyscy emeryci dostaną podwyżki. Wiadomo już, komu się nie należy

Waloryzacja emerytury nie dla wszystkich. Blisko 270 tys. seniorów nie otrzyma zapowiedzianej przez rząd podwyżki emerytury o 57 zł miesięcznie. Wszystko przez to, że wysokość ich świadczenia nie przekracza wysokości emerytury minimalnej.

Kto nie dostanie większej emerytury?

Zgodnie z wprowadzoną niedawno w życie waloryzacją rent i emerytur podwyżki emerytury w wysokości 57 zł miesięcznie mogą być pewne tylko te osoby, które do marca dostawały świadczenia powyżej emerytury minimalnej, czyli 943 zł netto - pisze “Fakt”.

Nowe przypadki zarażeń. Kolejna chora w dużym polskim mieście, jej stan jest poważnyNowe przypadki zarażeń. Kolejna chora w dużym polskim mieście, jej stan jest poważnyCzytaj dalej

Tabloid przypomina, że emeryturę minimalną mają zapewnione osoby, które mają wypracowany określony staż ubezpieczeniowy – 20 lat w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn. Do marca wynosiła ona 943 zł na rękę, po waloryzacji wzrosła o 82 zł miesięcznie.

Co z osobami, które nie mają wypracowanego stażu ubezpieczeniowego? Dostają one emeryturę niższą niż minimalna, a ich świadczenie podnoszone są na innych zasadach. W tym roku waloryzowane są procentowo – o 3,56 proc. W przypadku seniora, którego świadczenie wynosi 500 zł, podwyżka wyniesie 16,24 zł, zaś w przypadku emerytury w wysokości 900 zł, będzie to 30,44 zł miesięcznie.

Giełda amerykańska stanęła. W Polsce najgorsze notowania od ponad dekadyGiełda amerykańska stanęła. W Polsce najgorsze notowania od ponad dekadyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ogromne emocje podczas programu Moniki Olejnik. Nagle Michał Dworczyk nie wytrzymał i padły ostre słowa

2 grosze, tylko nie płacz proszę...

“Fakt” zwraca uwagę, że na obowiązującej od marca waloryzacji najwięcej skorzystają emeryci rekordziści. Dziennik podaje, że najwyższa wypłacana przez ZUS emerytura wynosi obecnie niespełna 18,5 tys. zł netto. Otrzymuje ją emeryt z Warszawy, który pracował 57 lat. Osoba ta dzięki waloryzacji zyska 654 zł miesięcznie. Taka kwota - jak zauważa taboloid - wielu emerytom musi wystarczyć na cały miesiąc.

Ile wynosi najniższa emerytura w Polsce? Zaledwie 2 grosze. Otrzymuje ją kobieta, która przez całe swoje życie wpłaciła tylko jedną składkę emerytalną. Tak niskie świadczenia nie są nawet waloryzowane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czynniki przyciągające kleszcze. Warto je znać
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News