banknoty 500 zł najwyższa emerytura
Autor Kasper Starużyk - 2 Listopada 2019

Rekordową emeryturę w Polsce będzie miał polityk z Brukseli. ZUS podał wyliczenia

Jak wynika z wyliczeń ZUS, emerytura na jaką będzie mógł liczyć Donald Tusk uplasuje się wyżej od obecnego najwyższego świadczeni a w Polsce, które wynosi 22,4 tys. zł. O wyliczeniach emerytalnych dla byłego premiera poinformował Super Express.

W momencie, w którym szef Rady Europejskiej przejdzie już na emeryturę, będzie mógł liczyć na rekordowe świadcznie. Donald Tusk, który otrzymuje obecnie pensje w wysokości 120 tys. zł. miesięcznie będzie mógł liczyć na 30 tys. zł emerytury miesięcznie.

Rekordowa emerytura Donalda Tuska

Za taki stan rzeczy i tak wysokie świadczenia odpowieda przede wszystkim emerytura, którą Tusk otrzyma z Brukseli. Dokładając do tego polską część emerytury, były premier i szef RE dostanie gigantyczne świadczenie w wysokości 30 tys. zł. Będzie zdecydowanie polskim emerytem o najwyższym świadczeniu.

Całość otrzymywanego przez Tuska świadczenia nie będzie finansowana z ZUS, bowiem lwią część jego emerytury będzie wypłacała Bruksela.

Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy hitLidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy hitCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Ojciec piątki dzieci pokłócił się z żoną. Zrobił test DNA, szybko go pożałował
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News