Wzrost emerytur
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 31 Sierpnia 2019

Emerycie, w przyszłym roku Twoja emerytura ma być nawet o 1300 zł wyższa

Dzięki waloryzacji i trzynastce emerytury w 2020 r. mają być co najmniej o 1300 zł wyższe. To wszystko nawet z najniższymi świadczeniami.

Przy najniższym świadczeniu emerytalnym, które daje mniej więcej 1000 zł na rękę, Twoja przyszłoroczna emerytura może wzrosnąć o 405 zł dzięki waloryzacji. Ale to nie wszystko, bo rząd obiecał coroczne wypłacanie tzw. "trzynastek", co oznacza, że rocznie będzie można pochwalić się świadczeniem wyższym o ponad 1400 zł.

Wzrost emerytury zależny od jej obecnej wysokości

Waloryzacja która będzie dodawana do emerytury procentowo w zależności od jej obecnej wysokości da więcej pieniędzy emerytom z wyższymi świadczeniami. Emeryt dostający 3000 zł emerytury na rękę będzie miał z samej waloryzacji ponad 1300 zł, nie licząc już trzynastki, która także będzie stosunkowo wyższa od tej naliczanej przy najniższym świadczeniu - tak wyliczył dziennik "fakt".

Według projektu budżetu na rok 2020 na emerytury przeznaczone jest 7 mld zł, podaje money.pl. To oznacza, że możemy liczyć na wzrost stawek emerytur o 3,24%. To znaczy, że osoba, która orzymuje najniższą emeryturę będzie wyższa o 370 zł.

Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Wyspa Kuba w Warszawie - niepowtarzalna okazja na doświadczenie karaibskiej egzotyki już we wrześniu!Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Podczas ślubu teściowa wstała i powiedziała, co naprawdę myśli o pannie młodej. Jej słowa zaskoczyły wszystkich
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News