Emerytura przed 60. i 65 rokiem życia jest możliwa
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Października 2019

Związki bliskie przeforsowania wcześniejszej emerytury. Rząd się ugina

Emerytura dla kobiet po 35 latach, dla mężczyzn po 40 latach pracy. Związkowa “Solidarność” żąda spełnienia kolejnego postulatu.

Emerytura po 35 i 40 latach pracy

Emerytura stażowa to kolejny postulat związkowej “Solidarności”. Związkowcy przeforsowali już zakaz handlu w niedzielę oraz podwyżkę płacy minimalnej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zwiększył minimalne wynagrodzenie do 2450 zł i zamierza podwyższać je dalej. Teraz “Solidarność” z Piotrem Dudą na czele chce, by została przywrócona emerytura stażowa. Dzięki temu na wcześniejszą emeryturę mogłyby przechodzić kobiety, które płacą składki na Zakład Ubezpieczeń Społecznych przez 35 lat, natomiast mężczyznom przysługiwałaby po 40 latach - informuje gazeta “Super Express”.

Szykuje się nowy, rewolucyjny podatek. Kolejna danina spadnie na barki milionów PolakówSzykuje się nowy, rewolucyjny podatek. Kolejna danina spadnie na barki milionów PolakówCzytaj dalej

Emerytura stażowa - rząd jest niepewny

- PiS nie mówi „nie”, ale nie jesteśmy w stanie określić, kiedy nasz postulat zostanie spełniony. Możemy jednak zadeklarować, że „Solidarność” będzie powtarzać to żądanie, także podczas zbliżającej się kampanii prezydenckiej - mówi dla “Super Expressu” Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Emerytura przed 60. i 65. rokiem życia dla wszystkich

Konkrety dotyczące tego, na jakich zasadach miałaby zostać przywrócona emerytura stażowa, są do ustalenia. Najważniejsze założenie jest takie, by możliwość przejścia na emeryturę przed ukończeniem 60. i 65. roku życia była dostępna dla wszystkich grup zawodowych, a nie tylko dla policjantów czy żołnierzy.

Są przemysły, w których ludzie z powodów zdrowotnych nie mogą dłużej pracować. Jeśli odkładali składki, powinni mieć wybór: dalsza płaca lub emerytura, o ile jej wysokość będzie satysfakcjonująca - wyjaśnia Lewandowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Nie będzie jednak wyższych emerytur? Jest problem z budżetem, może nie wystarczyć pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News