Połowa przyszłych emerytów nie odkłada na dodatkową emeryturę
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 29 Lutego 2020

Blisko połowa Polaków może mieć na emeryturze poważny problem. Przyszli emeryci zapominają o ważnej rzeczy

Połowa Polaków nie oszczędza na dodatkową emeryturę wynika z badania Insurance Europe. Jak pokazują wyniki 47 proc. nie robi nic, by móc swoje świadczenie emerytalne powiększyć w ramach oferowanych przez rynek rozwiązań. 

Emerytura nie tylko od państwa?

Jak już oszczędzamy to robimy to za pomocą planu oferowanego przez pracodawcę( 23 proc.), za pomocą produktów inwestycyjnych (19 proc.) lub przy pomocy prywatnego planu emerytalnego (15 proc.).

Jednak nie da się uniknąć pytania czemu tak mało osób deklaruje oszczędzanie na dodatkową emeryturę, bo w grupie 50+ ten odsetek wyniósł nawet 48 proc. Jedną z odpowiedzi, które podsuwa to samo badanie to to, że 41 proc. chciałoby odkładać na dodatkową emeryturę, lecz nie ma z czego.

Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

“Wśród cech idealnego rozwiązania emerytalnego największy odsetek polskich ankietowanych wskazał: bezpieczeństwo i ochronę kapitału (49 proc.), elastyczność płatności (46 proc.), możliwość dziedziczenia środków (43 proc.), łatwość wypłaty przed emeryturą (32 proc.), niskie koszty (28 proc.) czy prostotę obsługi (19 proc.). Znacznie mniejszą wagę przykładamy do możliwości osiągania wyższych wyników kosztem wyższego ryzyka (11 proc.), inwestowania odpowiedzialnego społecznie (11 proc.) czy możliwości korzystania z produktu w dowolnym kraju (8 proc.)” - informuje bankier.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Bardzo interesująco rozkłada się też deklarowana długość życia i zapewne w jakimś sensie wiążą się z nią plany co do dodatkowej emerytury. Szwajcarzy uważają, że będą żyć 85 lat, a Francuzi i Niemcy 80 lat. Oczekiwania Polaków co do długości życia to 78 lat i jest to wynik najniższy, ale identyczny do tego jaki w badaniu osiągnęli Węgrzy.

Badanie przeprowadzono w sierpniu 2019 r. na reprezentatywnej próbie ponad 10 000 mieszkańców wybranych państw (Austria, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Luksemburg, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria i Polska).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News