Emerytura dopiero po 70-tce? Technologia wydłuży czas pracy. To nieuniknione
flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Grudnia 2019

Nie dostaniesz emerytury, tylko będziesz pracować do 70 lat lub dłużej. Zaskakujący pomysł nabiera kształtu

Emerytura dopiero w wieku 70 lat? Teraz to możliwe. Aby zachować sprawność i później przejść na emeryturę, Japończycy wykorzystują nową technologię przeznaczaną dla żołnierzy i rekonwalescentów. Egzoszkielety to dla seniorów szansa na dłuższą karierę zawodową.

Emerytura nie dla Japończyków. Wolą dłużej pracować

Technologia jest używana do rehabilitacji pacjentów. Egzoszkielet pozwala osobie wracającej do zdrowia wstawać i chodzić. Sprzęt jest także używany przez wojsko oraz osoby pracujące długo w niezmiennych pozycjach. Forsal podaje, że teraz technologia jest również stosowana w życiu codziennym osób starszych. To może sprawić, że emerytura będzie przysługiwać Japończykom znacznie później, niż do tej pory.

Okazuje się, że seniorzy używają egzoszkieletów, aby radzić sobie z codziennymi obowiązkami. A w Japonii, nie dość, że populacja jest jedną z najstarszych na świecie, to na dodatek pracuje się coraz dłużej. Forsal przytacza dane U.S. Population Referencje Bureau, według których Japonia ma najwyższy odsetek osób powyżej 65. roku życia. Emerytura w Kraju Kwitnącej Wiśni przysługuje od 60. roku życia.

Brzmi jak SF, ale to naprawdę się dzieje

Seniorów chcą wspierać japońskie przedsiębiorstwa technologiczne i tworzą własne egzoszkielety. Firma Innophys stworzyła kombinezon przypominający plecak, który można napełnić sprężonym powietrzem. Dzięki urządzeniu seniorzy mogą podnosić ciężkie przedmioty. Wartość? 1300 dolarów. Swoje egzoszkielety opracowuje też Panasonic i Toyota. Dzięki technologii emerytura nie będzie straszna Japończykom.

LOT hojnie obdarował 10-milionowego pasażera. Tego nikt nie mógł się spodziewaćLOT hojnie obdarował 10-milionowego pasażera. Tego nikt nie mógł się spodziewaćCzytaj dalej

Starzenie się populacji sprawi, że zapotrzebowanie na taką technologię będzie rosło. Forsal podaje, że japoński rząd myśli o podniesieniu wieku emerytalnego z 60 do 70 lat, aby utrzymać wystarczającą ilość ludzi zdolnych do pracy. Jeśli do tego dojdzie, starsi ludzie, których w Japonii jest bardzo dużo, na pewno będą potrzebować pomocy w postaci egzoszkieletów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W czasach PRL-u święciła triumfy. Co się stało z kultową gwiazdą?
  2. Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobach
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News