Emerytura na 2020 rok - znamy wstępne ustalenia rządu
maxpixel.net
Autor Przemysław Terlecki - 28 Sierpnia 2019

Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

Emerytura to niewątpliwie jeden ze sposobów rządzącej partii PiS na przyciągnięcie do urn wyborczych seniorów. Dlatego też rząd zwrócił się do nich z wieścią, która niewątpliwie przekona niejednego polskiego seniora do głosowania akurat na PiS.

Emerytura była jednym z tematów poruszanych podczas wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, w którym prezes Rady Ministrów mówił o budżecie na 2020 rok. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości, co nie ulega wątpliwości, starał się zachwycić każdą z grup społecznych przed wyborami. Dlatego mówił nie tylko o 500 plus, ale i o emeryturach.

Już wcześniej władza pokazywała, że zabiega o poparcie najstarszych z Polaków. 13. emerytura, zmiana waloryzacji na łączną - kwotowo-procentową, a także, jak przypomina Super Express, wprowadzenie programu Mama 4 plus, czyli emerytury dla matek z większą liczbą dzieci. W 2020 roku emerytury mają zostać wyniesione na rekordowy poziom. Świadczenia dla seniorów, o ile oczywiście PiS pozostanie u władzy, zapowiedziała gigantyczny wzrost emerytur.

Afera w Energylandii. Pracownicy mieli podpisać wyznanie wiaryAfera w Energylandii. Pracownicy mieli podpisać wyznanie wiaryCzytaj dalej

Emerytura w 2020 roku rekordowo wysoka

Emerytura była ważnym elementem wystąpienia Mateusza Morawieckiego. Premier temat poruszył podczas posiedzenia Rady Ministrów. Jak wskazał, na 2020 rok planowane jest podniesienie poziomu rent i emerytur o 6,3%. Super Express wskazuje, że oznacza to wzrost średniej emerytury na poziomie 2422 złote brutto do pułapu 2575 złotych brutto.

Średnia emerytura wzrośnie więc o 153 złote. Jednak mowa tutaj o kwocie brutto. Jak jednak zmieni się emerytura netto? W przypadku świadczenia o wartości 2422 złote na rękę dostajemy 2002 złote. Jednak po podniesieniu kwoty emerytury o 153 złote do poziomu 2575 złotych będzie to już 2125 złotych. Super Express przygotował cały wykaz, w którym przedstawione są kwoty netto z 2019 roku i 2020 roku.

Przykładowo, ci, którzy otrzymują dzisiaj na rękę 935 złotych, w 2020 roku będą mogli liczyć na wzrost o 58,91 złotego, zaś dostający 1663 złote otrzymają wzrost na poziomie 104,77 złotych do pułapu 1767,77 złotego. Rachunki są proste - wystarczy do swojego obecnego świadczenia dodać 6,3% i finalnie pomniejszyć kwotę brutto o podatek do kwoty netto.

Sanepid wejdzie ci do domu na kontrolę. Przełomowe orzeczenie sąduSanepid wejdzie ci do domu na kontrolę. Przełomowe orzeczenie sąduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Panna młoda przecierała oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyła, co na zaproszeniu napisał jeden z gości. Mocno przesadził

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News