Emerytura będzie wyższa gdy skończysz 100 lat.
pixabay
Autor Wiktoria Pękalak - 28 Czerwca 2020

Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać

Od 1972 roku osoby, które ukończyły 100 lat otrzymują od ZUS-u dodatkową emeryturę. W tej chwili wypłaca się około 2 tysięcy dodatków do emerytur, ale ta liczba na pewno szybko wzrośnie.

Wysoki dodatek do emerytury

Świadczenia w wysokości 4,3 tys. złotych są wypłacane niezależnie od emerytury i przysługują każdemu, kto skończy 100 lat bez względu na to, czy taka osoba wcześniej pracowała, czy nie.

Aby otrzymać świadczenie honorowe nie trzeba wypełniać żadnych wniosków, wystarczy, że nasze dane widnieją w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W innym wypadku należy zgłosić się po środki, które zostaną wypłacone od razu po zweryfikowaniu wieku świadczeniobiorcy.

PKW podaje pierwsze informacje o frekwencji. Wielu z pewnością się zadziwiPKW podaje pierwsze informacje o frekwencji. Wielu z pewnością się zadziwiCzytaj dalej

Najstarsza emerytka w Polsce

Kobietom nie wypomina się wieku, jednak Pani Tekla Juniewicz ma wiele powodów, żeby się nim chwalić. Kobieta jest najstarszą żyjącą w Polsce osobą. W tym roku obchodziła 114 urodziny i jest pierwszą osobą w kraju, która żyje dłużej niż 112 lat, w związku z czym z roku na rok bije kolejne rekordy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Media: Śmierć w lokalu wyborczym. "W takiej sytuacji zawsze czynności podejmuje obwodowa komisja wyborcza"

Pani Tekla urodziła się w 1906 roku, kiedy Zygmunt Freud napisał pierwszy list do Carla Gustava Junga, a w USA nadano pierwsza audycję radiową. Przeżyła pierwszą i drugą wojnę światową i dorastała w tych samych realiach co Gałczyński, czy Gombrowicz. Kiedy miała 6 lat zatonął Titanic, a Marilyn Monroe mogłaby być jej córką.

Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystneAż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystneCzytaj dalej

Emerytka jest ósmą najstarszą osobą na świecie i trzecią w Europie, a mimo to jest niezwykle aktywna, jak twierdzą jej najbliżsi. Rozwój medycyny i zwiększenie świadomości w zakresie profilaktyki chorób sprawił, że takich osób jak Pani Tekla będzie coraz więcej. Według danych money.pl, szacuje się, że w 2040 roku na świecie może żyć 20,4 tysięcy osób powyżej stu lat, w 2080 roku ta liczba ma się zwiększyć jeszcze sześciokrotnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawy
  3. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  4. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  5. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  6. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  7. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News