Emerytury w 2020 roku będą wyższe
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 27 Października 2019

Waloryzacja emerytur jednak będzie. Podano spodziewany poziom wzrostu świadczeń

Emerytura jednak będzie waloryzowana. W 2020 roku nadal ma obowiązywać kwotowo-procentowy system waloryzacji. Świadczenia seniorów zostaną podwyższone o przynajmniej 70 zł.

Emerytura 2020 - będzie waloryzacja

Emerytura i renta podlega waloryzacji każdego roku, by niejako zrekompensować emerytom chociażby rosnące ceny produktów. Do najbliższej waloryzacji dojdzie w marcu przyszłego roku. Każdy emeryt wyczekuje tego czasu. Nic dziwnego - każde kolejne świadczenie jest coraz wyższe.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podaje, wskaźnik waloryzacji w 2020 roku będzie wynosił nie mniej niż 103, 24 proc. i właśnie taka wartość została zapisana w projekcie budżetu na przyszły rok. To sprawi, że waloryzacja będzie wynosić 3,24 proc. Jednak dla wielu emerytów nie będzie to duży wzrost świadczenia. Na każdy tysiąc złotych podwyżka wyniesie 32,4 zł brutto, co oznacza, że na rękę otrzymają jeszcze mniej.

Emerytura może jednak zostać bardziej podwyższona dzięki innemu sposobowi liczenia waloryzacji. Metoda wprowadzona w zeszłym roku zapewniła emerytom minimalną kwotę dodatku. Świadczenia zostały zwiększone przynajmniej o 70 zł brutto, co daje 57 zł na rękę.

Alior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleAlior Bank w krytycznej sytuacji. Jeszcze nigdy nie było tak źleCzytaj dalej

Ministerstwo potwierdza

Jeszcze niedawno media informowały, że w 2020 roku minimalna kwota przestanie obowiązywać, co spowodowałoby przywrócenie “groszowych” podwyżek. Gazecie “Super Express” udało się ustalić w ministerstwie, że do tego nie dojdzie. Seniorzy otrzymają przynajmniej 70 zł brutto. - "Obecnie najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi 1100 zł brutto. Świadczenia te wzrosły od 2016 roku o 25 proc. Prognozowany wskaźnik waloryzacji oznacza, że średnia emerytura, bez podejmowania jakichkolwiek innych działań, w przyszłym roku też wzrośnie o ponad 70 zł" - poinformowało Ministerstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News