Wiek emerytalny
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 26 Października 2019

Wiek emerytalny będzie podniesiony. Inaczej cały system się zawali

Niemieccy eksperci ostrzegają, że przy obecnym wieku emerytalnym system niemieckich ubezpieczeń społecznych za chwilę runie. Eksperci zza Odry przestrzegają przed takim stanem rzeczy wszystkie kraje Unii Europejskiej.

Próg wieku emerytalnego w Niemczech jest podnoszony od 2012 r., kiedy to wyniósł 65 lat. W 2031 r. Berlin pranuje wysyłać ludzi na emeryturę po 67 roku życia. Eksperci z Banku Federalnego nie wróżą jednak stabilności systemowi emerytalnemu przy tak niskim progu wieku emerytalnego.

Średnia długość życia Niemców wzrasta

Niemcy już dziś żyją średnio ponad 81 lat. To oznacza, że emerytury wypłacane są coraz dłużej, co wpływa negatywnie na stabilność "niemieckiego ZUSu". Dlatego właśnie analitycy Niemieckiego Banku Federalnego proponują, aby Niemcy pracowali do 69 roku życia. Dokładnie wiek emerytalny możnaby było osiągnąć mając 69 lat i 4 miesiące - pisze money.pl.

Niemcy ostrzegają wszystkie kraje Unii przed wczesnymi emeryturami

Berlin zaznacza, że w ten sposób podnosi się atrakcyjność i wydajność gospodarki. Złaszcza gdy mamy do czynienia z dobrą koniunkturą i na rynku trudno o pracowników. Niemcy (podobnie jak ostatnimi czasy Polska) wciąż cierpią na brak odpowiednio wykfalifikowanej siły roboczej, pomimo ostatniej zadyszki przemysłu.

TVP ma pomysł na nowe miejsce do organizacji sylwestra. Pomysł zszokował wiele osóbTVP ma pomysł na nowe miejsce do organizacji sylwestra. Pomysł zszokował wiele osóbCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Największe banki ostrzegają Polaków. Nie dostaniesz się do swoich pieniędzy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News