emerytura robert biedroń
Robert Biedron, candidate of the Left Coalition (Lewica) casts his ballot at a polling station in Warsaw during the parliamentary elections on October 13, 2019. (Photo by Jaap Arriens / AFP)
Autor Komunikaty prasowe - 25 Stycznia 2020

228 złotych emerytury miesięcznie. Jeden z czołowych polityków pokazał kwit

Emerytura w kwocie 228 miesięcznie? Robert Biedroń na swoim Twitterze pokazał zdjęcie kwitka emerytury jednej z emerytek, na którym widnieje taka kwota.

Emerytura wynosząca 228 zł miesięcznie

Wydaje się to niemożliwe, ale znalazła się w Polsce emerytka, której emerytura wynosi 228 zł miesięcznie. Zdjęcie kwitka owej emerytury pokazał na swoim Twitterze Robert Biedroń. Z pewnością pani Maria z Płocka nie jest odosobnionym przypadkiem, ponieważ problem niskich emerytur istnieje w Polsce od dawna. Rok w rok pojawiają się wieści na temat ułomności obecnego systemu.

Nie brakuje poruszających historii seniorów, którzy nie mogą liczyć na godne życie z powodu skandalicznie niskich emerytur. Biedroń powiedział, że musi to ulec zmianie i dokona on wszelkich starań, żeby tak się stało. Przypomniał on także, że rząd i część opozycji odrzuciła projekt ustawy Lewicy dotyczący podwyższenia emerytury minimalnej do 1600 złotych.

Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięciaJuż za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięciaCzytaj dalej

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o emeryturach

Warto przypomnieć, że w środę w Sejmie miało miejsce pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o emeryturach. Projekt “Emerytura bez podatku” zakłada, by świadczenia emerytalne zwolnione były z podatku dochodowego i składki zdrowotnej. Zostało pod nim zebrane 140 tys. podpisów. Z badania opinii publicznej wynika, że zdaniem 85 proc. respondentów emerytura bez podatku to bardziej korzystne rozwiązanie niż trzynasta emerytura.

Mimo to, wszystko wskazuje na to, że projekt “Emerytura bez podatku” nie będzie miał racji bytu, gdyż nie popiera go większość partii rządzącej PiS. Sala plenarna była niemal pusta, gdy toczyły się prace nad tym dokumentem. Projekt skierowano do komisji w celu dalszych prac.

Najbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechNajbardziej absurdalne podatki w Polsce. Jedne budzą zdziwienie, inne wywołują śmiechCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy uwięzieni w centrum epidemii. Konsulat zachęca ich do powrotu do Polski
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika
Kierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliKierowcy w 2020 r. muszą liczyć się z wieloma dużymi zmianami. Nie daj się zaskoczyć podczas kontroliCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News