Emerytura może być wyższa nawet o 15 procent, jeśli popracujemy co najmniej rok dłużej
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

Emerytura wyższa nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Decyduje jeden czynnik

Emerytura na wyższym poziomie jest możliwa. Gertruda Uścińska, prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekonuje, że jest na to sposób. - Emerytura wzrośnie o 15 proc. - przekonuje prof. Uścińska. Co trzeba zrobić aby dostać wyższe świadczenie?

Emerytura może być wyższa

Emerytura to ostatnio gorący temat. Przyszłość Polaków pod tym względem jest niepewna, a w obliczu zmian demograficznych (polskie społeczeństwo starzeje się najszybciej w Europie) najbardziej młodzi ludzie martwią się o to, czy będą dostawać świadczenia, a jeśli już to i tak będą stały na dramatycznie niskim poziomie.

Ale jest na to sposób. Gościem programu “Money. To się liczy” była prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska, która przekonuje, że jest istnieje rozwiązanie na to, aby emerytura była odpowiednio wysoka.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

Warto oszczędzać

- Premiujemy tych, którzy opóźniają przejście na emeryturę. Znakomicie waloryzujemy kapitał emerytalny. Teraz są wysokie wskaźniki waloryzacji - to jest po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracuj dłużej rok, dwa, a emerytura wzrośnie o 15 proc., to kilkaset złotych miesięcznie więcej - powiedziała prof. Uścińska. Te kilkaset złotych miesięcznie więcej jest już naprawdę bezpieczeństwem socjalnym - stwierdziła prezeska ZUS.

Z rozmów z emerytami, np. prowadzonych podczas Dnia Seniora wynika, że jednak ten wzrost emerytury, którą obserwują o kilkadziesiąt czy kilkaset złotych miesięcznie jest naprawdę odczuwalny - powiedziała prof. Uścińska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Jej mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach dowiedziała się prawdy
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News