Wyższa emerytura
flickr
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Czerwca 2020

ZUS: w 2019 r. aż 120 tys. Polaków wykorzystało sposób na zdobycie wyższej emerytury. Zachęca także innych

Nie wszystkie osoby przechodzą na emeryturę od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego. Aż czterech na dziesięciu seniorów decyduje się na dalszą pracę. Okazuje się, że to jedyny i całkiem korzystny sposób na podwyższenie emerytury.

Twoja emerytura zależy od Ciebie

Serwis money.pl dotarł do informacji, z których jasno wynika, że jedynym sposobem na podwyższenie emerytury jest dłuższa aktywność zawodowa. Wyliczono, że jeden dodatkowy rok pracy to emerytura wyższa nawet o 83 tysiące w perspektywie reszty życia dla mężczyzny i 57 tysięcy złotych więcej w przypadku kobiet. Żyjemy coraz dłużej i coraz dłużej pozostajemy sprawni. Nic dziwnego, że osoby, którym przysługuje już świadczenie emerytalne, wolą nie przerywać pracy.

Jeden rok pracy dłużej to aż ok. 10% wyższa emerytura miesięcznie

Z informacji ZUS-u wynika, że przez całe swoje życie gromadzimy kapitał emerytalny w wysokości od 450 do 600 tysięcy złotych. Przy wypłacaniu świadczeń brana jest szacunkowa długość życia, która pozostała emerytowi. Bardzo łatwo jest to policzyć. Z danych GUS z 2018 roku wynika, że przeciętna kobieta w Polsce osiąga wiek 83 lat, a mężczyzna 74, stąd też spore różnice w emeryturach kobiet i mężczyzn. Aby oszacować naszą emeryturę należy zebrany kapitał podzielić po prostu przez szacowaną ilość miesięcy życia, która nam pozostała, wtedy otrzymamy wysokość miesięcznego świadczenia emerytalnego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowa opłata osuszy nam portfele. Duże podwyżki po kilkaset złotych, szczególnie na jedną kategorię towarów
2. Zakonnica zamiast kochać osierocone dzieci, odbierała im życie w okropny sposób. Niewyobrażalnie tragiczne, proceder zbiorowy

Emerytura w liczbach

Z szacunków money.pl wynika, że mężczyzna, który przeszedłby na emeryturę rok później niż od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego, uzyskałby świadczenie w wysokości 3252,86 złotych (przy początkowej emeryturze 2815,06 zł). Po dwóch latach ta kwota wzrasta do 3740,38 zł, po trzech przekracza 4000 zł, a po 5 latach możemy rozmawiać o kwocie w wysokości 5661,42 zł.

W przypadku kobiet tendencja wygląda następująco: przy początkowej emeryturze w wysokości 1879,55 zł, świadczenie wzrasta odpowiednio 289,26 zł po pierwszym roku, 616,17 zł po drugim, aby po pięciu latach podwoić emeryturę i cieszyć się świadczeniem w wysokości 3731,95 zł.

Waloryzacja

Za tak szybki wzrost świadczeń odpowiedzialna jest czerwcowa waloryzacja. Wielu Polaków zauważyło, że pracując rok dłużej załapie się na czerwcową waloryzację, która efektywnie wpłynie na podwyższenie ich miesięcznej emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najwyższy stopień zagrożenia na południu Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News