Poczta Polska zapewnia o terminowości dostaw
pixabay.comfot. materialy prasowe
Autor Komunikaty prasowe - 22 Marca 2020

1/3 seniorów otrzymuje emerytury do ręki. Co z ich pieniędzmi w czasach pandemii?

Emerytura do co trzeciego seniora trafia wprost do ręki. Czy emeryci, którzy pobierają emeryturę w gotówce od listonosza, muszą się martwić o to, że ta nie zostanie doręczona? Mamy już oficjalne stanowisko Poczty Polskiej.

Emerytury z opóźnieniami?

Co trzeci emeryt swoje świadczenie otrzymuje do rąk własnych. Pojawiły się więc wątpliwości, co do tego, czy te trafią do świadczeniobiorców w obliczu pandemii. Poczta Polska zabrała jednak głos w sprawie i rozwiała wszelkie wątpliwości.

Milion Polaków w tym roku musi wymienić dowód. Grozi 5 tys. zł kary, a nawet ograniczenie wolnościMilion Polaków w tym roku musi wymienić dowód. Grozi 5 tys. zł kary, a nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

Jak się okazuje, przesyłki, w tym emerytury, zostaną bezpiecznie dostarczone na wskazany adres, jak miała poinformować jeden z portali biznesowych Poczta Polska. Nie ma więc obaw, że na przykład emerytury w formie przekazu pieniężnego nie zostaną dostarczone. Forma gotówkowa jest również bezpieczna, ponieważ banknoty używane do wypłat emerytur pochodzą bezpośrednio z Narodowego Banku Polskiego.

- Do wypłat rent oraz emerytur używamy zdezynfekowanej i bezpiecznej gotówki z NBP - poinformowała Poczta Polska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. WHO przekazało nowe ustalenia. “Kwarantanna to za mało”, jest ważniejsza kwestia

Co trzeci emeryt z pieniędzmi do ręki

Około 30% emerytów ma otrzymywać emerytury w formie przekazu pocztowego. Pracownicy Poczty zostali już odpowiednio uposażeni w odpowiednie instrumenty chroniące przed zarażeniem się.

- 18 marca br. rozpoczęła się dystrybucja kolejnej partii środków ochrony indywidualnej dla pracowników w tym maseczek, rękawic jednorazowych oraz płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni. Dbamy, by w pierwszej kolejności byli zaopatrywani w nie listonosze - napisano.

Konsulat: Sąsiedzi zamykają przed nami granice. Pracujący za granicą Polacy mają ogromny problemKonsulat: Sąsiedzi zamykają przed nami granice. Pracujący za granicą Polacy mają ogromny problemCzytaj dalej

Poczta Polska zadba też o odpowiedni poziom higieny pracowników finansując zakup środków dezynfekujących dla pracowników.

- Zarząd Poczty Polskiej podjął decyzję o wypłacie dodatkowego świadczenia na zakup środków do dezynfekcji oraz środków ochrony. Otrzymają je pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientami i ładunkami pocztowymi. Każdy pracownik zatrudniony na stanowisku eksploatacyjnym otrzyma dodatkowe świadczenie w wysokości 50 zł brutto na zakup środków ochrony - podkreślono.

Na czas epidemiii dodatkowo nie będzie też konieczne składanie podpisu w przypadku przesyłek gdzie potrzebne będzie pokwitowanie. "W tym przypadku wystarczy jedynie okazać pracownikowi Poczty Polskiej z bezpiecznej odległości dokument tożsamości - np. dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy. Pracownik Poczty Polskiej sam spisze 4 ostatnie cyfry numeru weryfikowanego dokumentu i pozostawi przesyłkę" - czytamy w przesłanym nam komunikacie Poczty Polskiej.

Ilu Polaków zachoruje na COVID-19? Liczby przedstawione przez ministra zdrowia zatrważająIlu Polaków zachoruje na COVID-19? Liczby przedstawione przez ministra zdrowia zatrważająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłok w komunikacji miejskiej, ludziom puszczają nerwy. "Gdzie jest szacunek dla ludzi. To igranie z ogniem"
  2. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News