Pieniądze
Pixabay, Gosiak1980
Autor Komunikaty prasowe - 22 Stycznia 2020

Emerytura bez podatku możliwa już w lipcu. Kolejny krok w zmianie systemu emerytalnego

Emerytura bez podatku od lipca? Tak obiecuje prezes PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. “Po wyborach prezydenckich wprowadzę emeryturę bez podatku. Uczynię wszystko dla tego projektu, dla emerytów i rencistów, bo wiem, jak bardzo tego potrzebują” - powiedział prezes, cytowany przez “DGP”.

Emerytura bez podatku

“Emerytura bez podatku” to projekt obywatelski, którego pierwsze czytanie ma się odbyć na posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się w środę. Zostało pod nim zebrane 140 tys. podpisów. Kosiniak-Kamysz powiedział, że pomimo iż poselski projekt ustawy dotyczący tej kwestii został odrzucony, to ludwocy nie mają zamiaru się poddać w kwestii priorytetowej dla swojego programu.

"Emerytura bez podatku jest jednym z najważniejszych punktów naszego programu. To jest też moje osobiste, solenne zobowiązanie jako kandydata na prezydenta. Zrobię wszystko, po wyborach prezydenckich, wprowadzę emeryturę bez podatku. Uczynię wszystko dla tego projektu, dla emerytów i rencistów, bo wiem jak bardzo tego potrzebują" – mówił Kosiniak- Kamysz, cytowany przez “DGP”.

Zaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszZaskakujące dane na temat Lidla. Okazuje się, że za wiele rzeczy tam słono przepłacaszCzytaj dalej

Prezes PSL dodał, że "emerytura bez podatku to inwestycja w tych, którym jest najtrudniej, którzy często odchodzą od okienka aptecznego ze łzami w oczach, bo nie mogą wykupić wszystkich leków".

"Emeryci i renciści ponoszą dzisiaj największe koszty inflacji oraz wzrostu cen żywności i energii elektrycznej. Bardzo trudna jest sytuacja samotnych emerytów, kiedy umiera jeden ze współmałżonków, nie mogą po nim dziedziczyć renty albo emerytury i zostają z niskim świadczeniem. To dotyczy bardzo często kobiet" – mówił Kosiniak-Kamysz.

Apel do przedstawicieli innych ugrupowań

Lider PSL wystosował apel do przedstawicieli innych ugrupowań politycznych, aby poparli ten projekt ustawy. Ma on nadzieję, że wniosek o odrzucenie projektu nie zostanie zgłoszony przez nikogo w pierwszym czytaniu.

Z badania opinii publicznej, na które powołał się Kosiniak-Kamysz wynika, że 85 proc. respondentów uważa, że emerytura bez podatku jest bardziej korzystna niż trzynasta emerytura.

Jeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćJeszcze przed chwilą złomowane, teraz warte są krocie. Samochody z PRL przeżywają drugą młodośćCzytaj dalej

"To rozwiązanie systemowe, niezależne od woli jednego człowieka, jednego prezesa w Polsce" – powiedział Kosiniak-Kamysz. "Czy będą wybory, czy nie będzie, emerytura bez podatku będzie na stałe" – podsumował.

Koszty realizacji projektu "Emerytura bez podatku"

Koszty realizacji projektu "Emerytura bez podatku" byłyby dużym obciążeniem dla budżetu państwa, bo wyniosłyby aż około 20 mld rocznie. PSL wskazuje jednak jako źródło finansowania Odnawialne Źródła Energii. Mogłyby one być przyczynkiem do rozwoju gospodarczego i zyskania środków na ten cel. Partia wspomniała także o rezygnacji z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Ludzie po 50-tce będą zarabiać mniej? Nawet emerytura nie wystarczy
Kosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówKosztowniejsze od samochodów, często nawet od domów. Najdroższe rasy psówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News