emerytura
Autor Paulina Musianek - 20 Września 2019

Szykuje się góra pieniędzy dla emerytów od PiS. Nawet po 2,5 tys. zł dodatków

Emerytura dla seniorów to nie wszystko. Jak zapowiada Prawo i Sprawiedliwość emeryci mogą szykować się na spory zastrzyk gotówki, nawet 2,5 tysiąca złotych.

Emerytura “Trzynastka” i 14. emerytura mogą przynieść seniorom nawet po 2,5 tys. zł

Emerytura to nie wszystko na co mogą liczyć polscy seniorzy. Według zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwość w przyszłym roku ponownie zostanie wypłacona 13. emerytura, a do tego w 2021 roku ma pojawić się… 14 emerytura. Niektórzy emeryci za dwa lata mogą pobierać aż 2,5 tysiąca złotych dodatków do emerytury.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

14. emerytura dla wybranych

13. emerytura w maju tego roku wypłacana była wszystkim emerytom, inaczej, przynajmniej w założeniu, ma być w przypadku 14. emerytury. Według programu PiS będzie ona wypłacana tym seniorom, których świadczenie w 2021 roku nie będzie przekraczać 2900 zł.

Jak wynika z danych ZUS, w tej chwili w pułapie od 4 groszy - kwoty najniższej emerytury do 2,9 tys. zł mieści się aż 75% emerytów i prawie 90% seniorów, czyli na pełną kwotę może liczyć około 6 mln seniorów pobierających pieniądze z ZUS. Według szacunków money.pl, będzie to kosztowało podatników aż 7,8 mld zł. Jednak nie tylko te osoby otrzymają “Czternastkę. Program zakłada, że standardem będzie mechanizm "złotówka za złotówkę", czyli nowe świadczenie będzie obniżane o 1 zł wraz z przekroczeniem o 1 zł kryterium dochodowego. Sprawi to, że całość lub część 14. emerytury zostanie wypłacona blisko 90-95% Polaków uprawnionych do emerytury i renty - od 9 do 9,5 mln osób, jak czytamy na portalu.

Ile wyniesie 14. emerytura? Według programu ma być równa przyszłej emeryturze minimalnej. Przyjmując, że wzrost z 2019 i 2020 roku będzie utrzymany, to w 2021 roku będzie wynosić 1,3 tys. zł. Dziś to 1,2 tys. zł.

Za obietnice PiS zapłacimy 90 mld złotych

Jak wynika z szacunków money.pl, obietnice PiS kierowane do najstarszych Polaków to koszt w 2020 roku 10 mld zł, w 2021 roku blisko 20 mld zł wyjętych z kieszeni podatników. W ciągu całej kadencji tylko na nieplanowane dodatki do emerytur i rent może pójść nawet 90 mld zł.

Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensjęWyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Dostała od faceta pierścionek „przedzaręczynowy”. Prawdziwy dostanie, gdy zda „test”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News