fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 01.04.2020. n/z Napis ZUS i pieniadze.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Maja 2020

Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Emerytura może być wyższa nawet o 100-150 zł miesięcznie. Aby tak się stało, seniorzy powinni poczekać do lipca z przejściem na emeryturę. Dzięki waloryzacji składek i kapitału początkowego, przyszli emeryci otrzymają wyższe świadczenia.

Emerytura może być wyższa. Są już dane GUS

GUS opublikował dane, które powinny interesować każdą osobę, która planuje przejście na emeryturę. Z danych, które przytacza dziennik “Fakt”, możemy się dowiedzieć, ile wyniesie w czerwcu waloryzacja roczna składek i kapitału początkowego. Już wiadomo, że oszczędności w ZUS zostaną podniesione o 5,73 proc. W efekcie na ZUS-owskie konta emerytów wpłynie przynajmniej kilkadziesiąt zł.

Już jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiJuż jutro kierowców czekają wielkie zmiany. Dotyczą rządowych restrykcjiCzytaj dalej

Waloryzacja roczna robi swoje. Emerytura w górę

Znaczenie tej waloryzacji dla emerytury podkreśla na łamach dziennika Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan. Jego zdaniem dzięki waloryzacji rocznej, przyszły emeryt zyskuje więcej, niż gdyby oszczędności trzymał na koncie bankowym. I dodaje, że żadna lokata nie gwarantuje takiego oprocentowania.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Ksiądz w TVP wyjaśniał, jaka jest rola żony. Zadziwiające sceny mogą bulwersować

Warto pamiętać, że waloryzacja roczna jest przeprowadzana w czerwcu. Jeżeli ktoś planuje przejść na emeryturę, to lepiej, żeby ze składaniem wniosku poczekał do lipca. Dzięki temu może zyskać dodatkowe środki do emerytury. “Fakt” dokonał wyliczeń w kilku wariantach, by pokazać, ile można zyskać. Przyjrzyjmy się jednemu z przykładów:

“Weźmy 60-letnią kobietę, która w ZUS ma uzbierane 400 tys. zł kapitału emerytalnego. Jeśli przeszłaby na emeryturę w maju lub w czerwcu, mogłaby liczyć na 1532 zł emerytury. Jeśli poczeka do lipca, jej kapitał wzrośnie o 22 tys. zł. To oznacza, że emerytura wyliczona w lipcu wzrosnąć może do 1620 zł, czyli o 90 zł" - czytamy w “Fakcie”.

GW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieGW: Wielki sukces naukowców z Bydgoszczy, rozwikłali tajemnicę koronawirusa. Udało im się pierwszym na świecieCzytaj dalej

Emerytura w czerwcu w końcu normalna

W tym roku seniorzy nie muszą bać się przejścia na emeryturę w czerwcu. Do tej pory był to jedyny miesiąc, kiedy emerytury były niekorzystnie wyliczane, na czym można było stracić setki złotych. Najnowsza nowelizacja tarczy antykryzysowej rozwiązuje problem czerwcowych emerytur, które mają być wyliczane według zasad z maja. Jednak jeśli ktoś ma taką możliwość, to lepiej, żeby zaczekał na lipiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażający finał poszukiwań mężczyzny z okolic Opola. Rozpoznali go po protezie
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwsze miasto zakazuje korzystania ze smartphonów przez pieszych!
Niemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaNiemcy ze specjalnym apelem do Polski. Wzywają nas do całkowitego zdjęcia jednego obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News