emerytura
Public Domain Pictures/Steve Buissinne
Autor Paulina Musianek - 13 Grudnia 2019

A jednak nie wszyscy dostaną trzynastki. Emerytura tylko dla wybranych

Emerytura dodatkowa, tzw. Trzynastka, stanęła pod znakiem zapytania. Niedługo ma ona zostać wprowadzona na stałe, jednak nie każdy senior ją otrzyma.

Emerytura dodatkowa nie dla każdego

Emerytura plus, czyli potocznie nazywana Trzynastka, jest już niemal pewna. Prace nad wypłatą dodatkowych świadczeń ruszyły, opublikowano już projekt ustawy. Wynika z niego, że trzynasta emerytura nie będzie już jednorazowa. Ma być wypłacana każdego roku na przełomie marca i kwietnia. Jednak jak się okazuje, nie każdy senior otrzyma 13. emeryturę. W 2020 roku będą emeryci, którzy Emerytury plus nie zobaczą na swoim koncie, informuje Super Express. Pominiętą grupą będą osoby, które na emeryturę przejdą pomiędzy 1 kwietnia 2020 a 31 grudnia 2020, jak informuje Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. Wypłata ich świadczeń dodatkowych z programu Emerytura plus nastąpi dopiero w 2021.

Portal wciąż czeka na komentarz i wyjaśnienia Instytutu Emerytalnego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówBiedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówCzytaj dalej

13. emerytura bolesnym ciosem dla budżetu

Trzynastka będzie wypłacana w wysokości obowiązkowej emerytury minimalnej. W przyszłym roku będzie to 1200 zł brutto, co daje kwotę na rękę w wysokości ok. 930 zł.

13. emerytura będzie niestety sporym obciążeniem dla budżetu państwa. W przyszłym roku na ten cel rząd przeznaczy 11,7 mld zł, a z każdym kolejnym rokiem wydatki będą jeszcze większe. Money.pl podaje, że w 2021 roku Trzynastki pochłoną 12,4 mld zł, z kolei w 2029 roku będzie to już 15,7 mld zł. Natomiast w 2030 roku według prognoz zapisanych w OSR koszty mają spaść do tych przewidzianych na przyszły rok - będzie to 11,7 mld zł na rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Popularny lek powstrzymuje rozwój raka. Wystarczy go zażywać 3 razy w tygodniu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News