Emerytura nawet w wieku 53. lat
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 12 Października 2019

Wcześniejsza emerytura stażowa. Od zaraz skorzysta nawet 100 tys. osób

Emerytura już w wieku nawet 53 lat? To jak najbardziej możliwe. Z pomysłem właśnie wykroczyła władza. Z tego przede wszystkim skorzystają nauczyciele, ale w drugiej kolejności i pozostałe grupy zawodowe.

Emerytura po pięćdziesiątce wydaje się jak najbardziej możliwa szczególnie wobec nauczycieli. Jak bowiem zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość, ma dla nich "ofertę specjalną". Władza oferuje możliwość przywrócenia, chociaż czasowo, mechanizmu pozwalającego na wcześniejsze przechodzenie na emeryturę.

Z tego skorzystać mogliby Polacy, którzy odbyli odpowiedni staż pracy. 30 lat stażu i 20 lat po tablicy uprawniałoby nauczyciela do odejścia z zawodu i przejścia na wcześniejszą emeryturę. Co ciekawe, działoby się to niezależnie od osiągniętego przez nauczyciela wieku. Druga z opcji mówi o wcześniejszym zwolnieniu dla tych, którzy na przynajmniej pół etatu zatrudnieni byli w szkole przez 25 lat, przy czym 25 lat w szkolnictwie specjalnym.

500 plus będzie powoli wygaszane. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem500 plus będzie powoli wygaszane. Wiele osób pożegna się ze świadczeniemCzytaj dalej

Emerytura wcześniej od razu dla 100 tys. osób

Jeśli pomysł wszedłby w życie, skorzystać z niego mogłoby nawet 100 tys. osób. Jednak wciąż w grze jest projekt prezydenta Andrzeja Dudy. Mowa o tzw. emerytury stażowej, która uprawniałaby do przejścia na zasłużony odpoczynek nie na podstawie wieku, a na podstawie stażu pracy.

Bez względu na osiągnięty wiek emerytura czekałaby wszystkich tych, którzy osiągnęli - w zależności od płci - 40 lat pracy w przypadku mężczyzn i 35 lat pracy w przypadku kobiet. Oznacza to, że jeżeli dana kobieta zaczęła pracę w wieku 18 lat i pracowała 35, to już w wieku 53 lat mogłaby przejść na emeryturę. Z kolei w przypadku mężczyzn byłoby to 58 lat.

Podwyżki emerytur, to przeszłość. Teraz seniorzy muszą zacisnąć pasaPodwyżki emerytur, to przeszłość. Teraz seniorzy muszą zacisnąć pasaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Gwiazda TVN ma raka, pokazała leki za 600 zł. ”To nie my jesteśmy chorzy, a kraj, w którym żyjemy”
  6. Bardzo złe informacje o emeryturach. Prezes ZUS otwarcie: "Praktycznie niemożliwe do zrealizowania"

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News