Emerytura może być wyższa nawet o 10 procent, jeśli popracujemy co najmniej rok dłużej
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Grudnia 2019

Polka popełniła w swoim życiu prosty błąd. Teraz jej emerytura wynosi 30 groszy

Emerytura w wysokości 30 groszy to najniższe świadczenie na Dolnym Śląsku. Dane z tego regionu pokazują, co może się stać, gdy Polacy będą ograniczać swoją aktywność zawodową.

Emerytura groszowa

Emerytura 30 groszy miesięcznie to świadczenie mieszkanki Dolnego Śląska. Kobieta przepracowała w swoim życiu zaledwie cztery miesiące i uzbierała niecałe 80 składek - informuje portal money.pl. Z kolei w powiecie wałbrzyskim najniższe świadczenie to 1,89 zł.

Natomiast najwyższą emeryturę na Dolnym Śląsku dostaje mieszkaniec Wałbrzycha, który pobiera 13 tys. zł. Mężczyzna pracował bardzo dużo - 53 lata, na zawodowy stan spoczynku przeszedł mając 72 lata.

Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"Czytaj dalej

Warto dłużej pracować

W związku z publikacją tych danych Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że każdy dodatkowy rok pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego podwyższa średnią wysokość świadczenia o 8-10 procent.

Jednak nie zmienia to faktu, że aktualnie Polacy są wśród nakrócej pracujących w Europie, a pobierają emeryturę przez coraz dłuższy okres czasu, co jest spowodowane tym, że wydłuża czas życia. Średnia emerytura wypłacana w zeszłym roku wyniosła 2 257,69 zł, co stanowiło ok. 47 procent średniej miesięcznej płacy w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód
  2. Rozwiodła się z mężem, który bił ją i dzieci. 10 lat później dostaje list i zamiera
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. Tysiące emerytów straci swoje mieszkania. Wszystkiemu winna jest emerytura

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News