Strażacy dostaną dodatek do emerytury
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 8 Stycznia 2020

Kolejna grupa społeczna otrzyma dodatek do emerytury. Projekt wraca do Sejmu

Emerytura dla strażaków ochotników zostanie podwyższona o specjalny dodatek. “Jutro na posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, który zakłada wprowadzenie dodatku do emerytury dla strażaków ochotników” - podaje “DGP”.

Emerytura dla strażaków ochotników

Emerytura dla strażaków ochotników ma być wyższa o specjalny dodatek. Otrzymają go osoby, które były członkami ochotniczej straży pożarnej (OSP). Dodatek ten miałby być wypłacany w kwocie 20 zł za każdy potwierdzony dokumentami rok, podczas którego ubezpieczeni byli uczestnikami akcji ratowniczych.

Projekt powstał podczas poprzedniej kadencji Sejmu

Projekt ten był wniesiony za czasów zeszłej kadencji Sejmu, jednak gdzieś utknął. W środę posłowie mają wrócić do jego tematu. Był to projekt obywatelski ustawy i postępowanie ustawodawcze nie zostało zakończone podczas trwania kadencji Sejmu, kiedy był wniesione, wobec tego jest rozpatrywane w kolejnej kadencji.

“Mając na uwagę deklaracje posłów Zjednoczonej Prawicy, wierzymy, że tym razem o projekcie obywatelskim będziemy mogli podyskutować merytorycznie w trakcie prac komisji sejmowych. W poprzedniej kadencji nie mieliśmy takiej okazji” – mówi Adam Nowak, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, cytowany przez “DGP”.

W styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaW styczniu na pewno wzrosną renty. Podwyżka zależy jednak od rodzaju świadczeniaCzytaj dalej

Środowisko strażackie liczy na uchwalenie tych deklaracji

Nowak dodał, że środowisko strażackie ma oczekiwania, że rzeczone regulacje zostaną uchwalone w bieżącej kadencji Sejmu. “Byłyby one reakcją na problemy kadrowe w niektórych jednostkach, również tych w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, i stanowiłyby dodatkową motywację do podejmowania służby w szeregach OSP” – podsumował.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News