Emerytura w czerwcu
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 5 Czerwca 2020

Czerwiec bardzo korzystny dla emerytów. ZUS podał informację, która ich ucieszy

Emerytura czerwcowa będzie równie opłacalna jak majowa. Na korzystne przeliczniki zezwalają przepisy tarczy antykryzysowej. Co to oznacza dla seniorów pobierających świadczenia?

Emerytura czerwcowa według majowego przelicznika

Na mocy zapisów tarczy antykryzysowej szczególnie uprzywilejowani będą seniorzy, którzy przejdą na emeryturę w czerwcu. Wysokość ich świadczenia będzie bowiem przeliczana według stawki majowej – podaje Puls Biznesu.

„Oznacza to, że będzie miała zastosowanie dodatkowa waloryzacja kwartalna, która według zasad ogólnych nie przysługuje przy ustalaniu emerytury w czerwcu każdego roku" - wytłumaczyła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. W poprzednich latach każdy kto odchodził na emeryturę w maju lub lipcu otrzymywał świadczenie wyższe niż senior, który zdecydował się na ten krok w czerwcu. Koronawirus sprawił, że w tym roku będzie inaczej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco

Miesiąc korzyści dla osób odkładających na emeryturę

Nie są to jedyne pozytywne informacje dla przyszłych emerytów. Zgodnie z najnowszym obwieszczeniem ZUS stany kont osób ubezpieczonych, zawierających składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosną w czerwcu o 8.94 proc. Jak przekłada się to konkretne kwoty? Każdy, kto na koncie uzbierał np. 100 tys. zł otrzyma dodatkowe 8 tys. Po czerwcowej waloryzacji składki wzrosną o 40,2 tys. zł w przypadku obywatela, który ma na koncie 450 tys. zł. Najwięksi rekordziści odnotują wzrost o ok. 100 tys. zł. Te pieniądze mają wpływ na wysokość przyszłej emerytury.

GUS poinformował, że także subkonta odnotują wzrost - tym razem o 5,73 proc. (w 2019 r. – 5,01 proc.). "To kontynuacja znakomitych wyników notowanych w poprzednich latach oraz wzrost naszego kapitału emerytalnego na poziomie nienotowanym na żadnej lokacie” – wyznała prezes ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Warszawie. W nocy zrobili tak samo jak w USA. Pomnik wielkiego Polaka zdewastowany
  2. Jak wyglądała ciąża w Auschwitz? Wstrząsające relacje z obozu koncentracyjnego
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News