PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, starsze panie na spacerze w parku
East News, Zofia i Marek Bazak
Autor Kamila Jeziorska - 22 Października 2020

Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Emeryci mogą zostać zwolnieni z płacenia abonamentu RTV, jednakże muszą spełnić kilka bardzo ważnych warunków. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przygotowała pewne udogodnienia dla emerytów. Jest to wyjątkowo miła odmiana w porównaniu z bestialskim ściganiem abonamentu RTV przez Pocztę Polską.

Emeryci kontra abonament RTV

Emeryci nie mają łatwo w przypadku ściągalności abonamentu RTV przez Pocztę Polską. Gazeta Wyborcza informowała o seniorach, którzy na uregulowanie abonamentu RTV musieli przeznaczyć większość swojego świadczenia emerytalnego. Ci, którzy nie uregulują opłaty muszą liczyć się ze ściąganiem pieniędzy przez komornika.

Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiuLidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do uszczerbku na zdrowiuCzytaj dalej

Abonament RTV dotyka nie tylko emerytów, ale także polityków. Całkiem niedawno o swoim wezwaniu do zapłaty informował były minister spraw zagranicznych w rządzie PO, Radosław Sikorski. "Nie ureguluję opłaty za abonament RTV, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia", napisał w odpowiedzi na pismo. W ściągalności abonamentu RTV nie widzą problemu rządzący.

Jacek Sasin problemami związanymi z abonamentem RTV obarcza rząd Platformy Obywatelskiej i mówi, że gdyby ówczesna władza pilnowała płatności to nie byłoby teraźniejszych problemów. Przypomnijmy, że właśnie ówczesna władza wychodziła z założenia, że abonament RTV nie jest obowiązkowy.

W efekcie Platforma Obywatelska dystansuje się od sprawy, a Jacek Sasin nie odpuszcza w tej kwestii i za wszystko obwinia poprzedników. Na sprawie abonamentu RTV korzysta także TVP, a rekompensaty wypłacane telewizji publicznej przewyższają sławne 70 mln zł Jacka Sasina na wybory korespondencyjne, które się nie odbyły i dochodzą do 2 mld zł. Gdzie w tym wszystkim zwolnienia z płatności.

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. Magda Gessler nie owija w bawełnę. Puściły jej nerwy i zażenowana postanowiła po raz pierwszy w historii skomentować
3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości

Emeryci zwolnieni z płacenia abonamentu RTV

Emeryci mogą być zwolnieni z płatności abonamentu RTV, jednakże muszą spełnić kilka warunków. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że na taki przywilej mogą liczyć osoby mające ukończony 60. rok życia oraz posiadający prawo do emerytury. Z tym ostatnim także wiąże się jeden warunek.

Emeryci nie są zwolnieni z uiszczania opłaty z tytułu samego prawa do emerytury. Wypłacane im świadczenie nie może przekraczać 50 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce, o którym informuje prezes GUS. O jakiej kwocie mowa?

Niemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiNiemcy masowo wykupują dwa produkty. Półki w sklepach zaczynają świecić pustkamiCzytaj dalej

Przypomnijmy, że średnie przeciętne wynagrodzenie w 2019 r. 4918,17 zł brutto. Z wyliczeń wynika, że połowa tej kwoty to 2459,09 zł brutto. Emeryt pobierający świadczenie niższą nie 2459,09 zł może udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej, dopełnić wszelkich formalności i cieszyć się zwolnieniem z abonamentu RTV.

Emeryci, którzy dopiero skończą 60 lat także muszą udać się do urzędu pocztowego po swoich urodzinach. Wówczas okazują informację z ZUS o kwocie przyznawanej emerytury, wypełniają odpowiedni dokument oraz specjalne oświadczenie. Od kiedy liczone jest zwolnienie z abonamentu RTV?

Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaPopularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnieniaCzytaj dalej

Abonamentu RTV nie trzeba płacić od kolejnego miesiąca przypadającego po dopełnieniu formalności. Oznacza to, że jeśli dany emeryt postarał się o zwolnienie z abonamentu RTV w listopadzie, to nie będzie musiał uiszczać opłaty już w grudniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Kolejny dzień protestów po wyroku TK. Zaczyna się, czy przed domem Kaczyńskiego znów będą tłumy?
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Co z wyjazdem poza granice Polski? Najnowsze wytyczne MSZ
  4. Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunę
  5. Nadchodzi koniec uwielbianej sieciówki w Polsce. Jeszcze za nią zatęsknimy
  6. Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyć
  7. Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesień
Dziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodziceDziecko pójdzie do szkoły bez maseczki, będzie kara. Mandat mają zapłacić rodziceCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News