emeryci
Pixabay/LoboStudioHamburg
Autor Paulina Musianek - 9 Stycznia 2020

Co najmniej 1570 zł więcej dla emerytów. Nie wiadomo jednak, ile z tych pieniędzy zostanie w ich kieszeniach

Emeryci w tym roku mają zyskać minimum 1570 złotych więcej. Jednak w rzeczywistości wcale nie "nacieszą się" tymi pieniędzmi. Jak wyliczył Fakt, niewiele może zostać w ich kieszeniach.

Emeryci dostaną minimum 1570 złotych więcej

Emeryci mogą spodziewać się większych pieniędzy już niedługo. W marcu przeprowadzona zostanie waloryzacja rent i emerytur, zaś w kwietniu i maju mają oni otrzymać trzynastki. Jak podsumował Fakt, każdy senior może spodziewać się zastrzyku gotówki w wysokości przynajmniej 1570 zł.

Osoby z emeryturami od 944 zł do 1900 zł na rękę dostaną podwyżki w takiej samej kwocie (czyli 57 zł miesięcznie). Z takiej waloryzacji skorzysta ok. 60 proc. seniorów. Łatwo więc policzyć, że przez 10 miesięcy (od marca do grudnia) zyskają 570 zł.

Seniorzy ze świadczeniami powyżej 1900 zł na rękę (a także poniżej 943 zł) dostaną podwyżki procentowe – tu wzrost planowany jest na 3,24 proc.

Od stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywilejeOd stycznia na drogach nowy rodzaj tablic rejestracyjnych. Ich właściciele mogą liczyć na spore przywilejeCzytaj dalej

Zaś osoby z najniższą emeryturą, czyli 943 zł na rękę dostaną świadczenie większe o 82 zł miesięcznie. W przypadku całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne wzrosną z 1100 do 1200, natomiast renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy z 825 do 900 zł.

Do tego dochodzą również wspomniane 13. emerytury, które w 2020 roku mają wynieść ok. 1000 zł na rękę, czyli trochę ponad 100 zł więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Pieniądze te wydają się być sporą pomocą dla emerytów i rencistów, zwłaszcza tych najbiedniejszych. Jednak pytanie, ile w kieszeniach seniorów z tych dodatkowych funduszy zostanie.

Drożyzna zje podwyżki emerytur?

Jak wspomina Fakt, dodatkowe pieniądze mogą być przez nich ledwo odczuwane przez zbliżające się podwyżki cen prądu - w 2020 roku ceny prądu dla gospodarstw domowych (grupa G11) będą wyższe średnio o ok. 9 złotych miesięcznie. Podrożeje też wywóz śmieci - w Warszawie od lutego stała opłata dla mieszkań będzie wynosić 65 zł miesięcznie, a dla domów jednorodzinnych 94 zł. Droższa będzie również żywność przez wciąż rosnącą inflację.

Można więc spodziewać się, że waloryzacja emerytur i rent, a także dodatkowe świadczenie w postaci trzynastki nie będzie dla seniorów wystarczające.

Próbował przelać złotówkę, stracił 18 tys. złotych. Nie dajcie się nabraćPróbował przelać złotówkę, stracił 18 tys. złotych. Nie dajcie się nabraćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Emeryci dostaną nawet blisko 2 tys. zł więcej. Wystarczy, że spełnią warunek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News