Andrzej Duda o elektrowni atomowej w Polsce
Facebook/Andrzej Duda
Autor Maria Glinka - 26 Czerwca 2020

Duda trzyma w niepewności. Wielu Polaków może się spodziewać elektrowni atomowej w pobliżu domu

Elektrownia atomowa to temat wiecznie żywy w polskiej polityce. Tym razem w sprawie zabrał głos Andrzej Duda, który tuż po powrocie ze spotkania z Donaldem Trumpem oznajmił, że podpisanie umowy z USA w sprawie rozpoczęcia prac projektowych to kwestia kilku miesięcy. Nie doprecyzował, gdzie miałaby być zlokalizowana polska elektrownia atomowa.

Elektrownia atomowa w Polsce, ale gdzie dokładnie?

Andrzej Duda niejednokrotnie podkreślał, że współpraca energetyczna to jeden z ważnych elementów stosunków polsko-amerykańskich. Dlatego też w trakcie jego środowej wizyty w Białym Domu poruszono temat wybudowania elektrowni atomowej w Polsce. Na konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów nie padło jednak wiele szczegółów. Andrzej Duda był o nie dopytywany na antenie Polsat News.

Prezydent wyznał, że kwestią czasu jest podpisanie kontraktu z USA o pracach projektowych, dzięki któremu w Polsce powstanie elektrownia atomowa. Jednak pytany o dokładną lokalizację Duda przyznał, że „nie jest w stanie wskazać miejsca, gdzie w Polsce zostanie wybudowana elektrownia atomowa”.

Szumowski: Wszystko zależy od sytuacji. Polacy muszą jednak być gotowi na powrót obostrzeńSzumowski: Wszystko zależy od sytuacji. Polacy muszą jednak być gotowi na powrót obostrzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową

Bez umowy prace nad elektrownią atomową w Polsce nie będą mogły się rozpocząć

Prezydent uspokoił opinię publiczną, zapewniając, że wszystkie szczegóły dotyczące elektrowni atomowej w Polsce będą informacjami jawnymi. Również te dotyczące jej potencjalnej lokalizacji.

Jazda polskimi drogami sportem ekstremalnym. Raport KE po prostu porażaJazda polskimi drogami sportem ekstremalnym. Raport KE po prostu porażaCzytaj dalej

„Na razie trwała dyskusja i zapoznanie się z kwestiami technologicznymi, z firmami, które w USA cokolwiek w tym zakresie oferują, nie ma ich wiele" – oznajmił Andrzej Duda. Prezydent wyznał, że umowa z USA jest niezbędna, aby można było rozpocząć badania i prace planistyczne. „Również o tej umowie rozmawialiśmy z prezydentem Donaldem Trumpem" – podsumował Duda, cytowany przez Business Insider Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News