Egzamin na prawo jazdy nie dla wszystkich
Flickr/Dominik Schwind
Autor Radosław Święcki - 19 Maja 2020

Tylko kichniesz i nie zdasz egzaminu. Kontrowersyjne przepisy mogą cię sporo kosztować

Po zniesieniu ostatniej fali obostrzeń wracają nie tylko salony fryzjerskie i kosmetyczne, czy lokale gastronomiczne, ale też egzaminy na prawo jazdy. Nie będą mogli do nich przystąpić osoby z oznakami przeziębienia. W części ośrodków samo kichnięcie w trakcie egzaminu, może spowodować jego przerwanie.

Egzamin nie dla każdego

Egzaminy na prawo jazdy zostały przerwane dwa miesiące temu w związku z postępującą pandemią koronawirusa. Przywrócono je wraz z ostatnią falą odmrożenia gospodarki, która weszła w życie w poniedziałek.

Nie wszyscy jednak będą mogli przystąpić do egzaminu. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego publikują w tej sprawie wytyczne.

I tak – jak informuje serwis motofakty.pl – „prawka” nie będą mogły zdawać osoby z z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła, wysypka itd.) lub osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy; osoby które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy bądź osoby, z którymi miały bezpośredni kontakt, przebywały za granicą; osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem, a także osoby, których domownicy pozostają w okresie kwarantanny.

Sprawa majątku Szumowskiego coraz bardziej gorąca. Wniosek wpłynął już do CBASprawa majątku Szumowskiego coraz bardziej gorąca. Wniosek wpłynął już do CBACzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę

Osoby, które będą mogły przystąpić do egzaminu muszą się zgłosić w jednorazowych rękawiczkach, a także w maseczce. Jeśli tego nie zrobią, nie zostaną dopuszczone do egzaminu. Zdawać nie będzie można również, gdy temperatura ciała przekroczy 37 st. C.

Nie smarkajcie i nie kichajcie!

Serwis podaje, że niektóre Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (wskazano tu ośrodek w Legnicy) ostrzegają, że egzamin praktyczny na prawo jazdy może zostać przerwany za samo kichnięcie, czy katar.

Kandydaci na kierowców muszą się liczyć również z tym, że będą zdawać egzamin bez kibiców, gdyż na terenie ośrodków niedozwolone jest przebywanie osób postronnych, nieprzystępujących do egzaminu lub uczestniczących w szkoleniu.

Najdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaNajdroższe koty świata. Miłość do tych futrzaków wymaga sporego portfelaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  2. Zaatakowali szpital położniczy. Nie oszczędzili nawet noworodków
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
Wielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyWielkie zmiany w Biedronce, klienci mocno zaskoczeni. Wprowadzili już w 113 sklepach, mogą także w twojej okolicyCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News