E-papieros
flickr, Vaping 360
Autor Komunikaty prasowe - 11 Listopada 2019

Ceny za e-papierosy ostro w górę. Zapłacisz nawet 150% więcej

E-papierosy - już niedługo zostaną objęte akcyzą płyny do ich użytku, co spowoduje poszybowanie w górę ich cen nawet o 150 procent. Liquidy, które nie zawierają nikotyny również zostaną objęte nowymi regulacjami.

E-papierosy i akcyza

E-papierosy niebawem mogą przestać być tańszą alternatywą od tradycyjnych papierosów dla osób, które lubią sobie puścić dymka. Bo, że nie są zdrowszą, to już wiadomo od dawna. Za trochę więcej niż pół roku, płyny do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich zostaną opodatkowane akcyzą. Liquidy, które nie zawierają nikotyny również zostaną objęte nowymi regulacjami.

Ceny będą wyższe o 150 procent

Ustalone stawki zakładają wzrost cen o nawet 150 procent. Ministerstwo Finansów przewiduje już w pierwszym roku wpływy w wysokości 75 mln zł oraz w kolejnych latach obowiązywania przepisów. Mogą być to jednak oczekiwania na wyrost, wszak liczne dane z innych krajów wskazują, że wprowadzenie akcyzy niesie za sobą m.in. rozkwit szarej strefy, a co za tym idzie - bankructwo wielu legalnych firm.

Polityka akcyzowa

“Od 1 lipca 2020 roku stawka akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych ma wynosić 0,5 zł za mililitr. Z kolei dla wyrobów nowatorskich będzie na poziomie 141,29 zł za kilogram i 31,41 proc. średniej ważonej detalicznej ceny sprzedaży tytoniu do palenia” - podaje portal Biznes.interia.pl. Od początku tego roku miały zacząć obowiązywać te regulacje, jednak okres obowiązywania zerowej stawki został wydłużony. Stało się tak ze względu na to, by przedsiębiorcy m.in. mieli czas na oznaczenia towarów znakami akcyzy. Prezes LIPRO e-Liquid Production Justyna Lipowicz nie kryje zaskoczenia wprowadzeniem polityki akcyzowej na artykuły związane z użytkowaniem e-papierosów.

Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jedenEmeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jedenCzytaj dalej

“Polityka akcyzowa była i jest związana z wyrobami tytoniowymi oraz alkoholowymi. Jesteśmy jednak zaskoczeni tym, że dotknęło to również naszą branżę. W większości państw UE takie przepisy nie funkcjonują i nie ma wspólnej dyrektywy unijnej, która nakazywałaby wprowadzanie tego podatku. Nie rozumiemy również, dlaczego nasz regulator, nowelizując ustawę, nałożył podatek także na liquidy, które przecież nie zawierają nikotyny” - cytuje wypowiedź portal Biznes.interia.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko zmarło w wieku 6 lat. Kilka dni później zrozpaczona mama odkryła w szufladzie, co zrobiła jej córka
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News