e-papieros
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 9 Października 2019

Nowa moda ekspresowo niszczy płuca. Obrażenia jak po toksycznym skażeniu

E-papieros zbiera coraz większa żniwa zgonów. Lekarze jeszcze nie mają pewności, czym dokładnie jest spowodowana wciąż powiększająca się liczba przypadków śmiertelnych i zachorowań, związanych z użytkowaniem elektronicznych papierosów. Jednak są już pewni, że modna nowinka powoduje potworne zniszczenia w ludzkich płucach. Według naukowców puszczanie”e-dymka” powoduje destrukcje tkanek wewnętrznych podobne do tych, jakie powodują wypadki w przemyśle czy skażenia chemiczne.

E-papieros niebezpieczny jak atak broni chemicznej

E-papieros - lekarze z Mayo Clinic, medycznej organizacji non-profit z USA twierdzą, że należy wystrzegać się jak ognia zakupu, a tym bardziej użytkowania tego urządzenia. Przeprowadzili oni testy tkanki płucnej, którą pobrali od 17 amatorów “elektronicznego palenia” i wyniki okazały się zatrważające - schemat urazu płuc jest podobny do efektów toksycznego skażenia, jaki obserwuje się u osób będących ofiarą wypadków przemysłowych lub ataków bronią chemiczną.

Próbki pochodziły od zmarłych pacjentów

Brandon T. Larsen w rozmowie z "New York Times" odniósł się do tych przerażających wieści: “Wygląda to jak zmiana, jakiej można się spodziewać u pracownika, który nieszczęśliwie uległ wypadkowi przemysłowemu, w którym rozlała się duża beczka toksycznych chemikaliów, a ta osoba była narażona na toksyczne opary i oparzenia chemiczne dróg oddechowych” - zacytował Fakt.pl. Źródłem pochodzenia próbek tkanki, którą przebadano były płuca zmarłych pacjentów.

Olejki eteryczne jednak niewinne

Lekarze uważają, że uszkodzenia nie były spowodowane lipidowym zapaleniem płuc, jak dowodziły badania opublikowane na początku zeszłego miesiąca. Wcześniej uważano, że może ono wystąpić w związku z wdychaniem cząsteczek oleju, jako skutek inhalacji olejków eterycznych do wkładów do e-papierosów, jednak nie znaleziono na to wystarczających dowodów.

PiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoPiS zapowiedział olbrzymie zmiany w zakazie handlu w niedzielę. Wejdą już niedługoCzytaj dalej

Dr Larsen wyjaśnił, że należy szczegółowo zbadać wszystkie związki chemiczne zawarte w e-papierosach, aby uzyskać wiedzę, które z nich są szkodliwe. Dodał również: “U pacjentów poszkodowanych przez palenie e-papierosów, płuca i drogi oddechowe zostały jakby "podpalone". Nie ma też wątpliwości, że niektórzy pacjenci "nie wyzdrowieją i umrą", podczas gdy inni mogą cierpieć na przewlekłe problemy z oddychaniem” - napisał Fakt.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Została zgwałcona przez brata w wieku 14 lat. Prawdziwy cios wymierzyli jej jednak rodzice
  6. Mateusz Morawiecki wprowadził w całej Polsce stan alarmowy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News