Wezwanie do zwalczania epidemii nie będzie dotyczyło osób wychowujących dzieci poniżej 14 roku życia
fot. pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 28 Marca 2020

Ciebie też mogą odesłać do pomocy przy pandemii. Nie pomoże nawet wychowywanie dziecka

Dziecko pod opieką wcale nie musi ratować nas przed powołaniem do pomocy przy pandemii. Dzisiejszej nocy Sejm przegłosował dosyć dziwne rozwiązanie, które ma pozwolić na urzędowe kierowanie do walki z epidemią osób, które także wychowują dzieci. Czy wezwanie do walki z epidemią będzie dotyczyło nas wszystkich?

Dziecko pod opieką? Tylko niektórzy mogą liczyć na wyjątek

Według zaproponowanych zmian, nie będziemy musieli wypełnić obowiązku wynikającego z nowej ustawy jeżeli wychowujemy dziecko do 14. roku życia, ani wtedy gdy jesteśmy osobą wychowującą dziecko do 18 lat samotnie. Jednak to dwa wytrychy umożliwiające odmowę władzy, która wezwie do pomocy przy epidemii.

Możliwe ograniczenia swobód obywatelskich i wprowadzenie cenzury. Władza ma w rękach kilka narzędziMożliwe ograniczenia swobód obywatelskich i wprowadzenie cenzury. Władza ma w rękach kilka narzędziCzytaj dalej

W przypadku dzieci starszych niż 14 lat do "zwalczania epidemii" może zostać skierowany tylko jeden z opiekunów. Nie będzie można skierować do zwalczania epidemii osoby wychowującej dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności lub z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Ustawa wprowadza też dodatkową instytucję – izolacji w warunkach domowych. Może być zastosowana przez władze publiczne w przypadku osób o lekkim przebiegu choroby, który nie uzasadnia bezwzględnej hospitalizacji ze względów medycznych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

- Pewna pula miejsc szpitalnych musi bowiem pozostawać wolna – by być zarezerwowana na potrzeby osób, które rozwiną w przebiegu zachorowania na COVID-19 niewydolność oddechową i będą wymagały długotrwałego leczenia – napisano w uzasadnieniu.

Wprowadzono zakaz zwalniania pracowników. Jeden kraj postawił na radykalne rozwiązanieWprowadzono zakaz zwalniania pracowników. Jeden kraj postawił na radykalne rozwiązanieCzytaj dalej

Wystawianie tzw. recepty farmaceutycznej będzie możliwe zawsze w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta (a nie tylko nagłego – jak obecnie). Farmaceuta będzie też mógł wystawić receptę dla siebie i dla członków najbliższej rodziny.

Ustawa ułatwia też w czasie stanu epidemii powrót do czynnego wykonywania zawodu przez pielęgniarki lub położne, które mają co najmniej pięcioletnią przerwę w jego wykonywaniu. Jeśli chodzi o zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych, w tym COVID-19, za niestosowanie się do zakazów, nakazów i ograniczeń wprowadzono kary pieniężne od 5 tys. do 30 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  3. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News