Dziecko śmiertelną ofiarą uduszenia w kołysce
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 5 Listopada 2019

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży

Dziecko w swoim okresie niemowlęcym jest szczególnie podatne na krzywdę. Niestety, często dzieje się ona ze strony sprzętów, które mają dziecku pomóc. Tak właśnie się stało z popularnymi kołyskami, które odebrały życie już 73 maluchom.

Dziecko w kołysce w swoim najmłodszym wieku nikogo nie dziwi. Rynek sprzętów i przyrządów dla najmłodszych z nas to dochodowy biznes. Niestety, nie zawsze jego wytwory są bezpieczne. W kwietniu tego roku Konsumencka Komisja Bezpieczeństwa Produktów, jak podaje Fakt.pl, ujawniła, że 40 maluchów zginęło przez uduszenie w kołyskach słynnej firmy. Łóżeczka-kołyski Rock-n Play marki Fisher-Price okazały się skrajnie niedostosowane do kontaktu z dziećmi.

"Od czasu wprowadzenia produktu w 2009 r. miało miejsce ponad 30 ofiar śmiertelnych wśród niemowląt" - to cytat z zwiadomienia na stronie internetowej Komisji. Dziecko próbując zmienić pozycję leżenia niefortunnie wciskało twarz w poduszkę i śmiertelnie się dusiło. Naprędce wycofano więc z rynku 4,7 mln sztuk kołysek w odpowiedzi na falę zgonów wśród niemowlaków. Jednak to nie wyeliminowało problemu.

Za przepisową jazdę odbiorą ci prawo jazdy. Winny absurdalny błąd policjiZa przepisową jazdę odbiorą ci prawo jazdy. Winny absurdalny błąd policjiCzytaj dalej

Dziecko chciało się tylko inaczej położyć. 73 ofiary

Mimo wycofania z rynku kołysek marki Fisher Price niejedno kolejne dziecko straciło życie. Liczba ofiar feralnych kołysek wynosi już 73. Jakim cudem? Fakt.pl donosi, że inni producenci popełniają ten sam błąd, przy tworzeniu kołysek, co wspomniana firma. Mowa o maksymalnym nachyleniu bocznych ścianek kołyski. Najczęściej występujące wynosi 30 stopni, co jest wartością zdecydowanie za dużą. Takie nachylenie ścianek doprowadza w praktyce do tego, że maluch podczas snu łatwiej przewraca się twarzą do dołu, co skutkuje uduszeniem.

Stąd więc dążenie pediatrów i środowiska, któremu zdrowie najmłodszych leży na sercu, by ustawowo wprowadzić regulację, która będzie określała nachylenie ścianek na maksymalnie 10 stopni. Warto jednak podać za Fakt.pl oświadczenie Amerykańskiej Akademii Pediatrii, wedle której najlepiej, by maluchy spały na płaskich powierzchniach. Te bowiem minimalizują wszelkie tragiczne w skutkach komplikacje, jakie mogą mieć miejsce podczas snu.

Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywnyTylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywnyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  3. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  4. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  5. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  6. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  7. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News