Dymisja w rządzie już druga tego dnia.
biznesinfo.pl
Autor Konrad Karpiuk - 18 Sierpnia 2020

Na Szumowskim nie koniec. Kolejna rezygnacja w rządzie

Kolejna dymisja w rządzie zapowiada rychłą rekonstrukcje rządu. To już trzeci taki przypadek w tym tygodniu, właśnie potwierdzono informacje o odejściu wieloletniej współpracowniczki.

Dymisja w rządzie, tym razem w Ministerstwie Cyfryzacji

Tym razem dymisja dotyczy wiceminister cyfryzacji, Wandy Buk, córki generała Tadeusza Buka. Pracowniczka resortu zajmowała się między innymi obalaniem mitów na temat 5G, często pojawiała się w mediach, występując jako ekspertka. Swoje odejście potwierdziła na Twitterze.

- Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat. Kończąc swoją przygodę z administracją, dziękuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas. Miałam do was ogromne szczęście - napisała Wanda Buk na Twitterze.

Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogąNiemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Pilny komunikat Morawieckiego. Wielka zmiana jeszcze w tym tygodniu
2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
3. Zamiast podwyżek grosze. Emeryci mogą pomarzyć o pieniądzach, które dostać mieli politycy

Wanda Buk ma na koncie sporo sukcesów

Choć w ministerstwie cyfryzacji pracowała od pięciu lat, to dopiero w 2018 roku objęła funkcję podsekretarza stanu. Jak podaje portal money.pl, wcześniej pracowała w Centrum Projektów Polska Cyfrowa, uczestniczyła w organizacji największego w historii funduszy europejskich konkursu na dofinansowanie na infrastrukturę komunikacyjną.

Wanda Buk jest także laureatką nagrody Wektory 2018, przyznawanej przez Pracodawców Rzeczpospolitej Polski od 2002 roku. Nagrody przyznawane są wybitnym osobom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów. Dwa lata temu, byłą wiceminister cyfryzacji umieszczono na liście 50 najbardziej wpływowych prawników według "Dziennika Gazety Prawnej".

Nie doczekasz się ważnego listu z ZUS. Urząd poinformował Polaków o zasadniczej zmianieNie doczekasz się ważnego listu z ZUS. Urząd poinformował Polaków o zasadniczej zmianieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Radosław Majdan opublikował zdjęcie z malutkim synkiem. Ten widok roztopi nawet serce pokryte lodem (FOTO)
  2. Potężny wybuch wstrząsnął miastem, są ranni i ofiara. Wiadomość z zagranicy obiegła media
  3. Nad bankami i ich klientami zbierają się ciemne chmury. Po wakacjach dostaniesz mocno po kieszeni
  4. Jest miejsce, gdzie zatankujesz znacznie taniej. Paragony mówią same za siebie
  5. Polacy jeżdżą tam wyjątkowo tłumnie każdego roku. Właśnie padł rekord zakażeń
  6. Bożena Dykiel nie wytrzymała. Gessler na długo zapamięta ich spotkanie

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News