Druga fala pandemii jesienią w Polsce. Rząd przygotowuje się na jej skutki.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 31 Lipca 2020

Rząd przygotowuje się na drugą falę pandemii. Powołany już nowy zespół

Druga fala pandemii nieubłaganie zbliża się do Polski. Rząd mówi, że nie ma mowy o następnym lockdownie, jednakże powołuje zespół, który ma opracować plan przeciwdziałania skutkom koronawirusa. Eksperci są zgodni, że druga fala pandemii przybędzie do kraju jesienią.

Druga fala pandemii w Polsce

Druga fala pandemii zbliża się do Polski. Według ekspertów i prognoz rządowych, z koronawirusem Polakom przyjdzie zmierzyć się już jesienią, dlatego Rada Ministrów chce być przygotowana na tę ewentualność i w resorcie pracy zdecydowano się powołać zespół, który pomoże opracować plan przeciwdziałania skutkom pandemii zanim ta się pojawi.

-Do zadań Zespołu należy opracowanie i przedłożenie Ministrowi w terminie do dnia 14 sierpnia 2020 r. planu działania, mającego na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19 przed nadejściem drugiej fali epidemii w zakresie właściwości kompetencyjnej Ministra, w szczególności w obszarze działań na rzecz osób: niepełnosprawnych, starszych oraz pozostających w pieczy zastępczej - napisano w komunikacie Ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryWjeżdżając na stację możesz się mocno zdenerwować. Większość paliw znowu do góryCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Druga fala pandemii oznacza kolejny lockdown?

Druga fala pandemii według szefowej resortu rozwoju nie spowoduje kolejnego lockdownu. -Chciałabym móc powiedzieć, że żaden Polak nie straci pracy przez koronawirusa, ale to byłoby z mojej strony nieodpowiedzialne. [...] Przygotowujemy się na to, żeby przywrócić reżimy, takich jak zasłanianie ust czy dystans. Ale o lockdownie absolutnie nie rozmawiamy - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Druga fala pandemii jest tematem wielu eksperckich analiz. Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń w wypowiedzi dla portalu money.pl powiedział, że przenoszenie koronawirusa można porównać do przenoszenia wszawicy. -Załóżmy, że ktoś w naszym otoczeniu ma wszy, jednak ludzie są na wakacjach, spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, są lekko ubrani, nie gromadzą się tak bardzo w grupach, więc wszy nie mają tylu okazji, by przeskakiwać z jednej osoby na drugą - stwierdził.

Będzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówBędzie banknot z Kaczyńskim. Gratka dla kolekcjonerówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
  3. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
  4. PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwić
  5. Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wniosków
  6. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  7. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News