Druga fala pandemii już w Europie? Boris Johnson ostrzega.
https://flickr.com/EU2017EE-Estonian-Presidency
Autor Kamila Jeziorska - 28 Lipca 2020

Johnson: Druga fala się już w Europie zaczęła

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ostrzega, że w Europie są już oznaki drugiej fali pandemii koronawirusa. W ten sposób premier próbował bronić decyzji o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii.

Druga fala pandemii już w Europie?

O dostrzeganiu oznak nadejścia drugiej fali pandemii poinformował brytyjski premier Boris Johnson podczas wizyty w hrabstwie Nottinghamshire. - Musimy podejmować szybkie i zdecydowane działania tam, gdzie uważamy, że ryzyko znów zaczyna się gwałtownie zwiększać. Trzeba jasno powiedzieć - to, co dzieje się w Europie, u naszych europejskich przyjaciół, obawiam się, że w niektórych miejscach zaczynamy dostrzegać oznaki drugiej fali pandemii - powiedział Johnson.

Premier powołując się na drugą falę pandemii próbował też bronić rządowej decyzji o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Hiszpanii. Co więcej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii dodało Baleary i Wyspy Kanaryjskie do listy miejsc, do których podróże nie są zalecane. W przeciwieństwie do brytyjskich władz, premier Hiszpanii, Pedro Sanchez uważa decyzje za bezzasadne i przekonuje, że turyści mogą czuć się bezpiecznie.

Druga fala pandemii nadchodzi do Wielkiej Brytanii

Jak podaje "Puls Biznesu", Boris Johnson odniósł się także do doniesień dziennika "Daily Mail", który poinformował o skróceniu kwarantanny turystów przyjeżdżających z Hiszpanii do 10 dni, o ile wyniki testów wykażą, że nie są zakażeni. - Zawsze szukamy sposobów na złagodzenie skutków kwarantanny, staramy się pomagać ludziom, staramy się upewnić, że nauka działa na korzyść podróżnych i wczasowiczów. Na razie musicie trzymać się wytycznych, których udzielamy, wytycznych, których udzieliliśmy na temat Hiszpanii i kilku innych miejsc na świecie - oświadczył brytyjski premier.

- Kiedy ludzie wracają z zagranicy, wracają z miejsca, gdzie, obawiam się, jest kolejny wybuch (zakażeń), muszą przejść kwarantannę. Dlatego podjęliśmy działania i będziemy je kontynuować przez całe lato tam, gdzie jest to konieczne - podkreślił w swoim wystąpieniu Johnson. Co więcej, Wielka Brytania niedawno dodała kolejne kraje do listy tych, z których przyjazd nie łączy się z obowiązkiem kwarantanny. "Puls Biznesu" przypomina, że są to Estonia, Litwa, Słowacja, Słowenia oraz St. Vincent i Grenadyny.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News