Druga fala pandemii już w Europie? Boris Johnson ostrzega.
https://flickr.com/EU2017EE-Estonian-Presidency
Autor Kamila Jeziorska - 28 Lipca 2020

Johnson: Druga fala się już w Europie zaczęła

Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson ostrzega, że w Europie są już oznaki drugiej fali pandemii koronawirusa. W ten sposób premier próbował bronić decyzji o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny dla przyjeżdżających z Hiszpanii.

Druga fala pandemii już w Europie?

O dostrzeganiu oznak nadejścia drugiej fali pandemii poinformował brytyjski premier Boris Johnson podczas wizyty w hrabstwie Nottinghamshire. - Musimy podejmować szybkie i zdecydowane działania tam, gdzie uważamy, że ryzyko znów zaczyna się gwałtownie zwiększać. Trzeba jasno powiedzieć - to, co dzieje się w Europie, u naszych europejskich przyjaciół, obawiam się, że w niektórych miejscach zaczynamy dostrzegać oznaki drugiej fali pandemii - powiedział Johnson.

Premier powołując się na drugą falę pandemii próbował też bronić rządowej decyzji o przywróceniu obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Hiszpanii. Co więcej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii dodało Baleary i Wyspy Kanaryjskie do listy miejsc, do których podróże nie są zalecane. W przeciwieństwie do brytyjskich władz, premier Hiszpanii, Pedro Sanchez uważa decyzje za bezzasadne i przekonuje, że turyści mogą czuć się bezpiecznie.

PKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićPKO BP wprowadza nową funkcję przy robieniu przelewów. Możesz się porządnie zdziwićCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Druga fala pandemii nadchodzi do Wielkiej Brytanii

Jak podaje "Puls Biznesu", Boris Johnson odniósł się także do doniesień dziennika "Daily Mail", który poinformował o skróceniu kwarantanny turystów przyjeżdżających z Hiszpanii do 10 dni, o ile wyniki testów wykażą, że nie są zakażeni. - Zawsze szukamy sposobów na złagodzenie skutków kwarantanny, staramy się pomagać ludziom, staramy się upewnić, że nauka działa na korzyść podróżnych i wczasowiczów. Na razie musicie trzymać się wytycznych, których udzielamy, wytycznych, których udzieliliśmy na temat Hiszpanii i kilku innych miejsc na świecie - oświadczył brytyjski premier.

- Kiedy ludzie wracają z zagranicy, wracają z miejsca, gdzie, obawiam się, jest kolejny wybuch (zakażeń), muszą przejść kwarantannę. Dlatego podjęliśmy działania i będziemy je kontynuować przez całe lato tam, gdzie jest to konieczne - podkreślił w swoim wystąpieniu Johnson. Co więcej, Wielka Brytania niedawno dodała kolejne kraje do listy tych, z których przyjazd nie łączy się z obowiązkiem kwarantanny. "Puls Biznesu" przypomina, że są to Estonia, Litwa, Słowacja, Słowenia oraz St. Vincent i Grenadyny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News