podpis na dokumencie
media.defense.gov
Autor Komunikaty prasowe - 11 Lutego 2020

Urządzenia, które ma już bardzo wielu Polaków trzeba będzie obowiązkowo zarejestrować. Masz czas do lipca

“1 lipca 2020 roku zmienią się przepisy dotyczące użytkowania dronów” - podaje Bankier.pl. Każdy, kto go posiada będzie musiał się zarejestrować oraz przejść specjalistyczne szkolenia.

Nowe przepisy odnośnie dronów

Dron to bardzo popularne urządzenie w naszym kraju. Jak podaje Bankier.pl za Prawo.pl, w Polsce jest przeszło 100 tys. bezzałogowych statków powietrznych, których masa wynosi od 0,25 do 600 kg. Są one głównie używane w celach sportowych i rekreacyjnych. Pojawia się jednak tendencja do eksploatowania ich w działalnościach gospodarczych.

Spiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinySpiesz się ze spłacaniem długów. Od marca wejdzie prawo, które doprowadzi cię do ruinyCzytaj dalej

“Świadczy o tym szybko rosnąca liczba wydanych świadectw kwalifikacyjnych, które są niezbędne, jeśli dron jest użytkowany do świadczenia usług, np. wykonywania zdjęć, wideo czy różnego rodzaju pomiarów. W 2013 roku wydano 9 takich świadectw, a w 2019 r. ich liczba wyniosła już ok. 13 tysięcy” - podaje Bankier.pl.

Jeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejJeżeli praca, to tylko tam. Wybrano TOP 10 najlepszych pracodawców w branży handlowejCzytaj dalej

Od 1 lipca 2020 krajowe regulacje prawne odnośnie dronów zastąpią rozporządzenia unijne, według których podział na operacje rekreacyjne i sportowe oraz inne będzie zastąpiony podziałem na operacje w kategorii otwartej, szczególnej i certyfikowanej. Wedle unijnego prawa zmieni się także nazewnictwo i osoba użytkująca dron nie będzie już dłużej operatorem, a stanie się pilotem, co będzie wiązało się z wprowadzeniem certyfikatów kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego.

Szkolenia i egzaminy

„Nowe przepisy dotyczą wszystkich, którzy chcieliby używać drona – także tego zakupionego w markecie. Pilot bezzałogowca będzie podlegał obowiązkowej rejestracji, a dla każdego typu operacji, również czysto rekreacyjnych określone są konkretne wymagania i obowiązki szkoleniowe” – wyjaśnia Prawu.pl radca prawny Magdalena Ostrihansky, specjalizująca się w prawie lotniczym, jak cytuje Bankier.pl.

Powiedział również, że w przypadku najszerszej kategorii otwartej będzie istniał obowiązek szkoleń i egzaminów online. Nie będą one wymagały osobistego stawienia się w urzędzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  3. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  6. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  7. Emeryci mają powody do świętowania. Nastąpiła ważna zmiana w planach dot. emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News