Drób wycofany ze sprzedaży w Bułgarii
Science Photo Library/EAST NEWS
Autor Maria Glinka - 22 Maja 2020

Europejski kraj zablokował sprzedaż prawie 20 ton polskiego drobiu. Mięso trafi do zniszczenia

Sprzedaż drobiu z Polski została wstrzymana na terenie całej Bułgarii. Powód? Skażenie mięsa salmonellą. To nie pierwsza tego typu sytuacja w ostatnich miesiącach.

Drób z Polski zakażony

19,5 ton drobiu sprowadzonego do Bułgarii z Polski zostanie zniszczonych. Bułgarska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności przebadała próbki drobiu i okazało się, że mięso jest skażone szczepem pałeczek salmonelli, które nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia człowieka. Jednak i tak niemal natychmiast podjęto decyzję o wycofaniu drobiu ze sprzedaży.

Strona polska dowiedziała się o zaistniałej sytuacji poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) – podaje next.gazeta.pl.

Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019Wielka jedenastka. Ranking największych sieci sprzedaży w Polsce 2019Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nagle Jacek Kurski usunął tweeta. Niewyobrażalne tłumaczenia, sytuacja jakiej nie było

Kolejna wadliwa transza polskiego mięsa

Niestety, nie jest to pierwszy tego typu przypadek. W grudniu 2019 r. okazało się, że co najmniej 100 ton polskiego drobiu jest skażonych salmonellą. Mimo zastrzeżeń ze strony RASFF dostawy polskiego mięsa zostały podtrzymane – pod koniec kwietnia do Bułgarii trafiło 32 ton drobiu znad Wisły. Bułgarskie prawo zabrania wyjawiania nazwy firmy, która była odpowiedzialna za sprowadzenie mięsa.

Polski drób stanowi problem także we Włoszech, gdzie znalazł się na liście najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych. Wszystko przez sześć ostrzeżeń wydanych przez RASFF, które wydano względem polskiego mięsa w całym 2019 r.

Janów Podlaski po głośnej kontroli. O Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam ministerCzytaj dalej

Salmonella to bakteria, która poza ludźmi może zakazić także zwierzęta, dlatego najczęściej spotyka się je w drobiu. Bułgarskie media podały, że skażone mięso nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego organizmu pod warunkiem, że zostało poddane obróbce termicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  2. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości
Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News