Warunki, w jakich hodowane są w Polsce kurczaki, są przerażające. Nic dziwnego, że mięso drobiowe z Polski zostało uznane za wyjątkowo niebezpieczne
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Listopada 2019

Polski drób trafił na listę najniebezpieczniejszych artykułów. Powód jest bardzo niepokojący

Drób z Polski znalazł się na liście niebezpiecznych produktów spożywczych. Niechlubny ranking został opracowany przez stowarzyszenie włoskich producentów rolno-spożywczych Coldiretti Varese.

Drób z Polski niebezpieczny dla zdrowia

Drób z Polski trafił na czarną listę żywności. Stowarzyszenie włoskich producentów rolno-spożywczych Coldiretti Varese zaprezentowało ranking najbardziej niebezpiecznych produktów spożywczych, które trafiają na włoski rynek w trakcie Międzynarodowego Forum Żywności i Rolnictwa - podaje portal polsatnews.pl.

Wskaźnikiem decydującym o tym, czy dany produkt trafi na listę, jest liczba ostrzeżeń, które dotyczą danych artykułów. Polski drób, czyli nasze rodzime kurczaki, został uznany za wyjątkowo niebezpieczne ze względu na obecność salmonelli. W związku ze sprawą w tym roku w Unii Europejskiej zostało wydanych sześć alertów. Z tej samej przyczyny na niechlubną listę trafił też drób pochodzący z Węgier.

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyMiały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyCzytaj dalej

Francji i Hiszpanii też się dostało

Na czarnej liście żywności importowanej do Włoch znalazło się też miejsce dla ryb pochodzących z Hiszpanii i Francji. Zdaniem autorów zestawienia tuńczyki i mieczniki z Hiszpanii mają wysoką zawartość rtęci, z kolei ryby francuskie, przede wszystkim makrele, są zainfekowane pasożytem Anisakis. Jest to gatunek nicieni, których spożycie może doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych - żołądka i jelita.

Orzechy powodujące raka

Wstydliwy ranking niebezpiecznej żywności uwzględnia też pistacje pochodzące z Turcji i Stanów Zjednoczonych, a także egipskie orzeszki ziemne. Okazało się, że zawierają aflatoksyny - substancje o działaniu rakotwórczym. W tym roku w Unii Europejskiej zdecydowano o wydaniu 281 ostrzeżeń, które dotyczyły żywności, co daje średnio jedno ostrzeżenie na dzień. Niemal połowa (44 proc.) to produkty pochodzące z państw Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News