fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.03.2019. n/z Napis VAT z pieniedzmi w tle i dlonmi w czarnych rekawiczkach - koncepcyjne zdjecie wyludzenia VAT.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Lutego 2020

Urząd ostrzega Polaków przed "sklepami" w sieci. Wyłożysz pieniądze, ale nic nie kupisz

Dragonist i Bestcena.pl to dwa podmioty, przed którymi ostrzega aktualnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Instytucja zdecydowała się przyjrzeć działalności dwóch “sklepów” po tym, jak otrzymała od klientów informacje na temat niedozwolonych postanowień umownych oraz wprowadzania klientów błąd, jeśli chodzi o rodzaj zawieranej umowy. Jak się okazuje, podmioty te nie sprzedają, tylko wynajmują sprzęt elektroniczny.

Dragonist i Bestcena.pl pod lupą UOKiK

Dragonist i Bestcena mają swoje siedziby w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Firmy te stosują nieuczciwe praktyki wobec klientów. - Uważajmy na podmioty, które wynajmują sprzęt zamiast zawierać z nami umowę jego sprzedaży. UOKiK przeanalizuje regulaminy i zasady działania wymienionych powyżej sklepów internetowych - ostrzega Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, cytowany przez Business Insider Polska.

981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i ty981 zł trafi do prawie 10 mln Polaków. Pieniądze możesz dostać także i tyCzytaj dalej

UOKiK ostrzega przed sklepami Dragonist i Bestcena.pl

UOKiK wyjaśnia, że w sytuacji najmu klient stanie się właścicielem sprzętu dopiero, gdy podejmie decyzję o jego wykupie. Przykładowo, nie ma pewności, jak zachowa się firma wynajmująca (Dragonist, Bestcena.pl), kiedy sprzęt ulegnie uszkodzenie albo zostanie skradziony.

Urząd radzi konsumentom, aby dokładnie przeczytali regulamin firm takich jak Dragonist przed złożeniem zamówienia i uważnie sprawdzili dane pojawiające się w trakcie zakupu. Szczególną uwagę należy zwrócić na informacje o tym, czy klient staje się np. “najemcą” sprzętu czy płaci “czynsz”, a nie płaci cenę produktu.

Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

Kontrola skarbówki w sklepie bestcena.pl

Jak podaje Business Insider Polska, pod koniec stycznia w sklepie Bestcena.pl zjawiła się kontrola skarbowa. Konta sklepu zostały zablokowane, a zamówienia zostały wstrzymane. Niewykluczone, że sklep Dragonist także zostanie skontrolowany przez skarbówkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fiskus zrobił podatnikom "prezent". Nie wiemy czy się śmiać czy płakać
  2. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie
Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News