PHOTO: SE/EASTNEWS fot Piotr Blawicki 30.11.98 /1283/ Kontrola drogowa, policja, policjanci,lizak, stop, ulica, droga,
EAST NEWS
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Lutego 2020

Tylko jednego dnia policja zabrała tysiąc dowodów rejestracyjnych. Kolejna taka akcja jeszcze w lutym

Dowód rejestracyjny bardzo łatwo stracić, gdy ma się niesprawny samochód. Przekonało się o tym aż 1000 kierowców, którzy stracili dokument w ciągu jednego dnia. 28 stycznia stycznia odbyła się policyjna akcja “SMOG”. Właśnie poznaliśmy jej rezultaty.

Dowody rejestracyjne odbierają od razu

Za nami pierwsza w tym roku akcja “SMOG”. Funkcjonariusze przeprowadzili ją we wtorek 28 stycznia w godzinach 6-22. W kontrolach drogowych brało udział parę tysięcy policjantów, którzy mieli na wyposażeniu dymomierze oraz analizatory spalin. Podczas akcji sprawdzano stan techniczny samochodów pod względem emisji spalin.

Jak podaje podaje “Rzeczpospolita”, akcja zakończyła się sporym sukcesem. W ciągu 14 godzin funkcjonariusze zarekwirowali dowody rejestracyjne tysiącu prowadzącym, których samochody nie mieściły się w normach jeśli chodzi o emisję spalin.

Opłaty za wywóz śmieci bezlitosne. Zapłacisz karę za niesegregującego sąsiadaOpłaty za wywóz śmieci bezlitosne. Zapłacisz karę za niesegregującego sąsiadaCzytaj dalej

Dowód rejestracyjny odbierzesz, jak naprawisz auto

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji tłumaczył, że zatrzymanie dowodów rejestracyjnych wynikało z nieodpowiedniej jakości spalin, co miało miejsce w 214 przypadków. Natomiast pozostałe 756 przypadków odebrania dowodu rejestracyjnego wynikało ze złego stanu technicznego pojazdów, np. wycieków płynów eksploatacyjnych, pękniętych szyb czy zużytego bieżnika opon.

W sumie policjanci skontrolowali ponad 21 tysięcy samochodów. Kierowcy, którzy stracili dowód rejestracyjny, muszą naprawić usterki w swoich autach, aby odzyskać dokument. Następna akcja “SMOG” została zaplanowana na środę 19 lutego.

Polacy łamią wszelkie normy podczas kontroli. Największe rekordy promili w wydychanym powietrzu [GALERIA]Polacy łamią wszelkie normy podczas kontroli. Największe rekordy promili w wydychanym powietrzu [GALERIA]Czytaj dalej

Pobiją rekord?

Tysiąc zatrzymanych dowodów rejestracyjnych w trakcie jednej akcji sprawi, że bieżący rok może się zakończyć podobnym wynikiem do poprzedniego, gdy funkcjonariusze zarekwirowali 13,5 tys. dowodów rejestracyjnych, a w sumie zostało skontrolowanych ponad 291,6 tys. pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdzie pracuje Marta Kaczyńska? Wiemy na czym zarabia
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  4. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  5. Już pewne. Koniec 500 plus, wszyscy dostaną w rzeczywistości o wiele mniej
Warto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceWarto wiedzieć coś o banku, w którym trzymasz swoje pieniądze. 10 największych banków w PolsceCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News