Dowód rejestracyjny łatwo stracić podczas kontroli
wikimedia.org/Robert Drożdżewski
Autor Przemysław Terlecki - 6 Listopada 2019

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autem

Dowód rejestracyjny łatwo stracić podczas kontroli drogowej, jeśli posiadamy określony typ auta. W ramach akcji SMOG mundurowi prześwietlili już 220 tys. aut. W ciągu roku zorganizowano 9 dni akcji, które przyniosły zaskakujące efekty.

Dowód rejestracyjny policja może zabrać za jazdę określonym typem auta, które szczególnie szkodzi środowisku. To właśnie w trakcie akcji SMOG, której od początku roku przeprowadzono 9 dni, policjanci skontrolowali 220 tys. samochodów. Jak podaje dziennik.pl, oznacza to kontrolę około 24 tys. samochodów każdego dnia akcji. Efekty akcji widać jak na dłoni, o czym mówi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

- Podczas dziewięciu dni akcji policjanci zatrzymali ok. 7,8 tys. dowodów rejestracyjnych. W tej liczbie 2170 dokumentów zatrzymano w związku z nadmierną emisją spalin. A te statystyki na pewno ulegną zmianie - mówi Kobryś.

Państwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startPaństwowa firma przyjmie do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na startCzytaj dalej

Dowód rejestracyjny zabiorą za zbyt wyoską emisję spalin

Akcja SMOG ma na celu, jak przekonują policjanci z drogówki, przeciwdziałanie samochodom, które nadmiernie trują środowisko naturalne. W ramach akcji wykorzystywane są m.in. dymomierze, które mają pomóc policjantom w eliminowaniu z dróg aut szczególnie trujących środowisko. Pod tym względem nie ma litości. Policjanci od razu odbierają dowód rejestracyjny kierowcy, który siedzi za sterami takiego truciciela.

Jak mówi jednak Radosław Kobryś, nie tylko na emisję spalin zwracają uwagę kontrolujący w ramach akcji SMOG policjanci. Funkcjonariusze zwracają na wszelkie możliwe defekty pojazdów, które prowadzą do zwiększenia ich szkodliwości dla środowiska.

- Działania te pozwolą wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin. Jednak oprócz tego policjant wykonujący kontrolę stara się też zwrócić uwagę na inne defekty pojazdu mające wpływ na ekologię - podkreśla przedstawiciel Komendy Głównej Policji.

Jednak zrobimy zakupy w niedzielę? Rząd wycofuje się z ostrych regulacji zakazu handluJednak zrobimy zakupy w niedzielę? Rząd wycofuje się z ostrych regulacji zakazu handluCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News