Policja`
wikimedia, Cezary p
Autor Komunikaty prasowe - 5 Listopada 2019

Nie masz pojęcia, a policja zauważy od razu. Zabiorą ci dowód i wpiszą wysoki mandat

Dowód rejestracyjny można łatwo stracić, jeżeli w Twoim aucie zostanie stwierdzona “niekompatybilność” świateł. Można też pozbyć się 500 złotych z portfela w ramach mandatu. Kierowcy powinni mieć się na baczności.

Dowód rejestracyjny można łatwo stracić

Dowód rejestracyjny można łatwo stracić, jeśli policja stwierdzi przy kontroli “niekompatybilność” świateł. Jak się okazuje, w co dziesiątym samochodzie odnotowuje się nieprawidłowo ustawione lampy lub źle zamontowane żarówki, jak wykazała przeprowadzona przez policję kampania “Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”.

Emerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaEmerytów czeka podwyższenie wieku emerytalnego. Alternatywa jest jeszcze gorszaCzytaj dalej

Zestaw LED-owy zamiast tradycyjnej żarówki

Kierowcy coraz częściej zastępują tradycyjne żarówki zestawem LED-owym. Nie jest to zbyt dobry pomysł, jak powiedział dr inż Tomasz Targosiński z Instytutu Transportu Drogowego. Według niego nie wszystkie one świecą w pożądany sposób: “Natomiast wiele z nich świeci zdecydowanie gorzej od żarówki. Są takie zamienniki, które mogą oślepiać innych kierowców, a przy okazji gorzej oświetlać drogę przed kierowcą, choć on może mieć subiektywne odczucie, że widzi więcej światła na drodze” - powiedział Targosiński, cytowany przez TVN24bis.pl.

W Polsce nie można używać zestawów ledowych na drogach publicznych. Jeżeli kierowcy wykażą się niesubordynacją w tej kwestii, może spotkać ich kara pieniężna w wysokości 500 zł lub odebranie dowodu rejestracyjnego. Podinsp. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji wyjaśnia: “Jeśli policjant zatrzyma do kontroli pojazd, który powinien mieć źródło światła halogenowe, a ma inną żarówkę, to my nazywamy to niekompatybilność światła z reflektorem”.

Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyMiały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedażyCzytaj dalej

Żarówki LED-owe nie powinny być teoretycznie dopuszczone przez diagnostę na stacji kontroli pojazdów. Marcin Barankiewicz z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów przybliża, na czym polega problem: “Jeżeli producent określił, że źródłem światła jest żarówka H7, to ta żarówka powinna być zamontowana, a nie jakieś LED, nie wiadomo, jakiej produkcji. Chociaż uznani producenci też przewidują zestawy montażowe i zaznaczają, że to są zestawy do użytku poza drogami publicznymi, więc to takie trochę kpienie z prawa”.

Darmowe sprawdzanie oświetlenia

Instytut Transportu Samochodowego informuje, że na wybranych stacjach diagnostycznych można darmowo sprawdzić swoje samochodowe oświetlenie. Akcja odbędzie się od 16 do 23 listopada. “Liczymy, że w tym roku, tak jak w latach ubiegłych na około 300 stacjach w całej Polsce będziemy mogli bezpłatnie zweryfikować stan oświetlenia pojazdu i sprawdzić granice światła i cienia, czyli czy światła nie świecą za nisko bądź za wysoko, jednocześnie oślepiając kierowców, oraz ich natężenie, czy nie świecą zbyt słabo lub zbyt mocno” - poinformował Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego.

Płaca minimalna 2020. Wiadomo już, kto dostanie najwięcejPłaca minimalna 2020. Wiadomo już, kto dostanie najwięcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legendarna aktorka i piosenkarka. Fani pogrążeni w żałobie
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News