Dotacje dla przedsiębiorców
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 4 Stycznia 2020

Możesz liczyć nawet na 900 tys. zł bezzwrotnej dotacji. Wcale nie tak trudno ją dostać

Nawet 900 tys. zł, tak wysoką dotację mogą otrzymać osoby, które zdecydują się na wdrożenie nowego pomysłu na biznes, który zostanie uznany za innowacyjny. Dla kreatywnych pieniądze przygotowała Polska Agencja Rozwoju i Przedsiębiorczości.

Wraz z nowym rokiem wystartowały dwa konkursy organizowane przez PARP, w ramach których możemy pozyskać dotacje w wysokości 900 tys. zł. Wystarczy wykazać się innowacyjnym pomysłem na biznes.

Dotacje dla firm na badania i rozwój

Całość porjektu podzielona jest na dwa etapy, pisze portal mambiznes.pl. W pierszym etapie, gdzie liczy się pomysł na biznes i związane z nim innowacje, możemy na rozruch otrzymać do 340 tys. zł, bowiem maksymalna wartość całego projektu jaki zgłosimy, to 400 tys. zł, a dotacja na niego otrzymana może wynieść do 85% całkowitej wartości.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 maja 2020 roku.

Pracownicy budżetówki od stycznia dostaną więcej. Nie wszyscy jednak na równych zasadachPracownicy budżetówki od stycznia dostaną więcej. Nie wszyscy jednak na równych zasadachCzytaj dalej

Drugi etap otrzymywania dotacji

Dotacje, jakie można otrzymać w drugim etapie konkursu są przeznaczone już tylko dla firm, które uczestniczyły w jego pierwszej części. Tutaj wartość zgłaszanego projektu rośnie do 800 tys. zł, a przedsiębiorca może liczyć na 70% dofinansowania do projektu, czyli maksymalnie 560 tys. zł.

Termin zgłaszania do drugiego etapu konkursu mija 7 lipca 2020 roku.

Pula przenaczona przez Polską Agencję Rozwoju i Przedsiębiorczości na projekty w całej Polsce, to aż 45 135 957 zł. Warto więc być kreatywnym w 2020 roku i postarać się o wsparcie dla swojej firmy.

Nie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaNie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News