Dotacja dla bezrobotnych
Flickr/Arek Olek, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Autor Maria Glinka - 29 Września 2020

Polacy rzucili się po odbiór dotacji. Wielu sięgnęło nawet po 31 tys. zł

Dotacja do własnego biznesu może okazać się niezbędnym zastrzykiem gotówki w czasie pandemii. Po dofinansowanie zgłosiło się już ponad 15 tys. osób. Do rozdysponowania pozostały jeszcze 2 mld zł.

Dotacja, która cieszy się dużą popularnością wśród Polaków

Dotacja do własnej działalności gospodarczej nie została wstrzymana mimo tego, że państwowy budżet poważnie odczuł nadejście koronawirusa. Na początku tego roku maksymalna kwota dotacji wynosiła 27 510,18 tys. zł. Jednak w związku z tym, że jej wysokość jest uzależniona od przeciętnego wynagrodzenia to podjęto decyzję o zwiększeniu dotacji do poziomu 31 191,48 zł.

Portal mambiznes.pl podaje, że jak dotąd o dofinansowanie zawnioskowało 15 274 osób. Pod koniec czerwca liczba beneficjentów wynosiła 9 tys., a łączna suma, którą przekazano na dotacje oscylowała wokół 190 mln. zł. Już na początku września kwota ta wzrosła do ponad 322 mln zł, co oznacza, że procedura opiniowania wniosków przyspieszyła mimo trwającego koronakryzysu.

Nowy pomysł rządu bolesnym ciosem w emerytów. Zagrożonych utratą pieniędzy aż 750 tys. osóbNowy pomysł rządu bolesnym ciosem w emerytów. Zagrożonych utratą pieniędzy aż 750 tys. osóbCzytaj dalej

Dotacja dla bezrobotnych pod pewnymi warunkami

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazuje, że w dalszym ciągu dysponuje kwotą 2 mld zł, którą zamierza przekazać osobom rozpoczynającym własny biznes. Kto może ubiegać się o dotację? Bezrobotny, która spełni pięć kluczowych warunków.

Po pierwsze, pieniądze może otrzymać obywatel, który przez ostatnie 12 miesięcy nie odmówił propozycji zatrudnienia czy uczestnictwa w szkoleniu organizowanym przez Urząd Pracy. Dotacja należy się także bezrobotnemu, który przez ostatni rok nie prowadził działalności gospodarczej. Na dopłatę może liczyć osoba, która nie otrzymała wcześniej środków na rozpoczęcie własnego biznesu. Poza tym obywatel ubiegający się o dotację nie mógł być skazany za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu w przeciągu ostatnich 24 miesięcy. Warto pamiętać, że dotacja nie zostanie przyznana osobie, która już wcześniej zgłosiła się po pieniądze do innego Urzędu Pracy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. 500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
2. Dramatyczne wyznanie lekarza ze szpitala MSWiA. Gorzej być nie mogło, a nikt o tym nie mówi. "Odbije się na zdrowiu tysięcy pacjentów"
3. Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensji

Na co można wykorzystać dotację?

Dotacja od rządu na rozpoczęcie biznesu musi zostać wykorzystana na konkretny cel wskazany we wniosku. Przepisy wskazują, że środków finansowych nie można przeznaczyć na poczet wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Na co można wydać dotację? Beneficjenci mogą zakupić np. niezbędną maszynę, komputer, drukarkę czy usługę do tworzenia strony internetowej.

Dotacja ma charakter bezzwrotny, pod warunkiem że działalność gospodarcza była prowadzona przez 12 miesięcy. W przeciwnym razie beneficjent musi liczyć się z koniecznością oddania otrzymanych pieniędzy.

Lidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiuLidl natychmiastowo wycofuje hitowy produkt. Może doprowadzić do ciężkiego uszczerbku na zdrowiuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne, Lidl bezzwłocznie wycofuje popularny produkt, który ma prawie każdy w domu. Może być zagrożeniem dla zdrowia
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Miała dostać mandat 500 zł, ale odmówiła współpracy. Teraz bezwzględnie musi zapłacić 3370 zł
  4. Ograniczenia w działaniu Poczty. Nie wszędzie wyślesz przesyłkę
  5. 14 resortów, 4 wicepremierów i przynajmniej trzech ministrów na wylocie. Znamy już szczegóły rekonstrukcji rządu
  6. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
Oprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiOprócz emerytury można wyciągnąć ogromny dodatek. Da ci potężny zastrzyk gotówki, nawet 6-krotność pensjiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News