Dotacja wniosek na firmę
Unsplash.com Scott Graham
Autor Konrad Karpiuk - 16 Czerwca 2020

Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w tym roku dotacja z urzędu wzrosła do poziomu 31 tysięcy złotych. Aby ją dostać, trzeba nie tylko spełnić odpowiednie warunki, ale również złożyć wniosek. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej podało dokładne informacje dla osób, które chcą się ubiegać o dofinansowanie.

Dotacja jest dla wielu firm dobrym sposobem na pozyskanie funduszy w celu usprawnienia pracy lub rozkręcenia biznesu. Jednak ostatnia sytuacja epidemiczna i w efekcie masowe składanie wniosków przez Polaków sprawiły, że wiele firm obawia się, że nie starczy dla nich dofinansowania. Okazuje się, że niezależnie od sytuacji w urzędach, wciąż można złożyć wniosek o pieniądze.

ZUS przygotowuje prezent dla tysięcy matek. Będą miały prawo do wysokiego świadczeniaZUS przygotowuje prezent dla tysięcy matek. Będą miały prawo do wysokiego świadczeniaCzytaj dalej

Wzrosła dotacja, ale pojawiły się poważne wątpliwości

Osoby bezrobotne mogą liczyć na dotacje wspierające otworzenie własnego biznesu. Od ostatnich dziesięciu lat to najpopularniejszy sposób uzyskiwania wsparcia na rozpoczęcie własnej działalności. Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS) od 1 marca 2020 roku, będzie wnioskodawca może otrzymać maksymalnie 31 191,48 zł dotacji. Wyższa dotacja to efekt wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w Polsce do 5198,58 zł brutto.

Łącznie Fundusz Pracy dysponuje budżetem na dofinansowania wysokości 2 199 721 tys. zł. Jednak od marca ruszyła również masa programów pomocowych dla przedsiębiorstw, które zostały uchwalone w ramach kolejnych tarcz antykryzysowych. Same mikro pożyczki dla przedsiębiorców (wysokości 5 tysięcy złotych) kosztowały do tej pory budżet kwotę 6,87 miliardów złotych. Stąd też obawy wielu osób, czy uda im się otrzymać pieniądze z innych programów, funkcjonujących jeszcze przed pandemią.

Kierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposóbKierowca zapłaci nawet 500 zł w czasie burzy. Mandatu trudno uniknąć, ale jest sposóbCzytaj dalej

Ministerstwo uspokaja, można składać wniosek o dotację

Portal Mambiznes PL skontaktował się z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, aby wyjaśnić sytuację. Resort odpowiedział, że choć sytuacja związana z pandemią jest nadzwyczajna, to nie ma przesłanek, aby wstrzymać wcześniej funkcjonujące programy. Ponadto nie istnieje podstawa prawna, która umożliwiałaby wycofanie możliwości wnioskowania o dotację.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł

2. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”

- W związku z powyższym, jeżeli osoba bezrobotna spełnia warunki określone w przepisach ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej - napisano w komunikacie resortu dla portalu Mambiznes PL.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nocna akcja policji na Śląsku. Ksiądz oskarżony o pedofilię
  2. Pracownik podstawówki zakażony koronawirusem. Odwołano egzamin ósmoklasisty w szkole
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii
Żabka pilnie wycofuje jeden z produktów. Okazał się niebezpieczny dla zdrowiaŻabka pilnie wycofuje jeden z produktów. Okazał się niebezpieczny dla zdrowiaCzytaj dalej

Źródło: Mambiznes PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News