Dotacje na firmy rosną
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News.
Autor Komunikaty prasowe - 14 Lutego 2020

Ogromna dotacja już od 1 marca. Niektórzy dostaną nawet 31 tys. złotych

Dotacja na założenie działalności gospodarczej uległa podwyższeniu. Od 1 marca 2020 roku, maksymalna wielkość dotacji dla osób bezrobotnych na założenie własnego biznesu wyniesie aż 31 191,48 zł. 

Dotacja coraz wyższa

Dotacja dla osób bezrobotnych wyliczana jest na podstawie wysokości średniej krajowej za kwartał. W związku z tym, że średnie wynagrodzenie w ostatnim kwartale wzrosło do 5198,58 zł, to i ta dotacja w wysokości 6 średnich krajowych pensji będzie wyższa. Teraz to 31 191,48 zł. Jednak należy wziąć pod uwagę, że większość uzyskiwanych dotacji jest w kwocie niższej niż ta maksymalna.

Zainteresowanie dotacjami jak pokazują statystyki jest coraz większe. Jak informuje portal mambiznes.pl, 10 lat temu dotacje uzyskało 10 tys. firm. Natomiast w zeszłym roku było to już 32 240 firm. W ciągu ostatnich 10 lat bezrobotni założyli ponad 470 tys. firm za bezzwrotne dotacje z urzędu pracy, pozyskując w sumie 8,84 mld zł.

Już za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeJuż za dwa tygodnie zasiłki pójdą w górę. Polacy mogą liczyć na dodatkowe pieniądzeCzytaj dalej

Jak uzyskać dotację?

Aby skorzystać z dotacji dla bezrobotnych należy być zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy i przez 12 miesięcy nie można odmówić propozycji zatrudnienia czy też udziału w proponowanych formach szkoleniowych realizowanych przez urząd. Nie można też, co oczywiste, prowadzić w ciągu tych ostatnich 12 miesięcy działalności gospodarczej. Kolejne obostrzenia w zakresie wymagań do tego typu dofinansowania, to niekaralność za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Wniosek, co ważne, składamy w tylko w jednym urzędzie pracy.

Przy składaniu wniosku o dotacje należy też wziąć pod uwagę, to że pomimo iż jest to subwencja bezzwrotna, to w niektórych przypadkach będziemy zobowiązani do jej oddania. Stanie się tak jeżeli nie wykażemy zakupionego sprzętu podczas kontroli, nasza firma upadnie lub postanowimy ją zlikwidować.

TOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiTOP 10 największych sieci handlowych świata. Aż 3 z nich znamy z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znaleziono ciało 26-latki w ciąży obok torów. Sprawę bada prokuratura
  2. Najgorszy wybór na poranny posiłek. Lepiej go unikać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Choroba nie dała za wygraną, odszedł dzisiaj nad ranem. Nie żyje uwielbiany przez tysiące Polaków dziennikarz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News