Dotacja rządowa do samochodów elektrycznych
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 13 Listopada 2019

Dostaniesz nawet 37 tys. zł od rządu. Musisz tylko zdecydować się na konkretny zakup

Dotacja do samochodów elektrycznych - minister energii przygotował projekt rozporządzenia w tej sprawie. Na polskim rynku pojawiły się nowe dwa modele “elektryków”, które obejmie dofinansowanie.

Dotacja do “elektryków”

Dotacja w wysokości 30 proc. ceny auta elektrycznego, jednak nie przekraczająca kwoty 37,5 tys. zł, jest przewidziana dla każdego, kto chce nabyć samochód na prąd. Tak przewiduje najnowsze rozporządzenie. Zakłada ono jednak, że koszt pojazdu nie może być większy niż 125 tys zł.

Elektryczny Opel Corsa-e

W te wymogi wpisuje się Corsa-e, czyli samochód, który niedawno zadebiutował w polskich salonach Opla. “Auto w najtańszej wersji kosztuje 124 490 zł, czyli tuż poniżej maksymalnego limitu pozwalającego skorzystać z 30-procentowej państwowej dotacji dla „elektryków” w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu” - informuje portal Bankier.pl. Corsa-e wyposażono w 136-konny silnik, który pozwoli osiągnąć prędkość do 100 km/h w 8,1 sek. Według standardów WLTP zasięg “elektryka” z akumulatorem 50 kWh oszacowano na 330 km. Używając szybkiej ładowarki auto może zostać naładowane do poziomu 80 proc. w ciągu 30 minut.

Opel Corse-a w wersji Edition

“Polscy klienci mogą zamawiać Corsę-e w wersji Edition z systemem automatycznego hamowania, utrzymania pasa ruchu, a także czujnikami deszczu i automatycznie sterowanymi światłami. Kierowcy będą mogli skorzystać także z tempomatu, systemu wykrywania zmęczenia kierowcy, pieszych, rowerzystów i automatycznie rozpoznającego znaki ograniczające prędkość” - podaje portal Bankier.pl. Ze względu na możliwość skorzystania z 30-procentowej rządowej dotacji, to Corse-a można nabyć taniej aż o ponad 37 tys. zł.

Za mieszkanie w spadku słono zapłacisz. Zapomnij o uldzeZa mieszkanie w spadku słono zapłacisz. Zapomnij o uldzeCzytaj dalej

Skoda Citigo-e iv

Na polskim rynku pojawił się ostatnio także “elektryk” Skoda Citigo-e iv, wyposażony w 83-konny silnik, który pozwala na osiągnięcie 130 km/h. Samochodowi rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje jedyne 12,5 sekund. Posiada on akumulator o pojemności 36,8, który pozwala przejechać 260 km przy pełnym naładowaniu.

Skoda Citigo-e iv w wersji Ambition i Style

Skoda Citigo`e iv została wyprodukowana w dwóch wariantach wyposażenia: Ambition i Style.

“W pierwszej, uboższej kierowcy otrzymają system utrzymania pasa ruchu, automatyczną klimatyzację, reflektory LED. Auto można ładować z domowego gniazdka 230 V oraz prądem przemiennym do 7,2 kW przy pomocy gniazda Type 2. Bogatsza wersja Style gwarantuje dodatkowo 16-calowe felgi, przyciemniane boczne szyby oraz gniazdo CCS służące do ładowania auta prądem stałym do 40 kW” - podaje portal Bankier.pl.

Skoda Citigo-e iv kosztuje w naszym kraju wynosi 81 900 zł (wariant Ambition) i 89 900 zł (wariant Style), czyli nabywcy mogą nabyć auta ze zniżką odpowiednio 24,5 i 27 tys. zł, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Policja skontrolowała emeryta za kółkiem. Gdy poprosili go o prawo jazdy, zamurowało ichPolicja skontrolowała emeryta za kółkiem. Gdy poprosili go o prawo jazdy, zamurowało ichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 61-letni mężczyzna związał się z lalką i porzucił rodzinę. „Zakochałem się”
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News