Samochód
unspash, Martin Katler
Autor Komunikaty prasowe - 8 Listopada 2019

Aż 90 tys. zł dotacji do nowego samochodu. Możesz się załapać po spełnieniu konkretnych warunków

Dotacja do samochodów elektrycznych - minister energii przygotował projekt rozporządzenia w tej sprawie. Jednak z zaproponowanych kryteriów wynika, że opłaty nie będą dotyczyły modeli, które są najbardziej popularne. W Polsce jest obecnie 6 tys. aut elektrycznych, ale nie wygląda na to, że projekt umożliwi zwiększenie ich liczby do oczekiwanego miliona w 2025 roku.

Dotacja do samochodów na prąd

Dotacja w wysokości 30 proc. ceny auta elektrycznego, jednak nie przekraczająca kwoty 37,5 tys. zł, jest przewidziana dla każdego, kto chce nabyć samochód na prąd. Tak przewiduje najnowsze rozporządzenie. Zakłada ono jednak, że koszt pojazdu nie może być większy niż 125 tys zł. “Wyższe dopłaty są na auta z ogniwami wodorowymi – tam dopłata maksymalnie wyniesie 90 tys. zł, a cena nie może przekroczyć 300 tys. zł” - podaje portal Forbes.pl.

Najpopularniejsze elektryki wyeliminowane

Przez wymaganą niską cenę samochodu wyeliminowane zostały najpopularniejsze auta elektryczne, takie jak Volkswagen e-Golf, BMW i3 czy Nissan Leaf. Pojazdy te mają duży zasięg i z tego względu padają najczęstszym wyborem konsumentów. Portal Wysokienapiecie.pl zrobił rozeznanie i w wymagania rozporządzenia wpisują się jedynie dwa modele Mercedesa. W ich przypadku problem stanowi mały zasięg, który nie przekracza nawet 100 km, podczas gdy inne modele bez problemu pokonują nawet 300 km bez potrzeby ładowania.

Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotPracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotCzytaj dalej

Samochodów na prąd wciąż niewiele

“Według uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego Licznika elektromobilności, na koniec czerwca 2019 r. dwie trzecie z zarejestrowanych 6092 elektrycznych samochodów osobowych stanowiły pojazdy w pełni elektryczne (BEV). Było ich 3 855. Pozostałe 2237 pojazdów stanowiły hybrydy typu plug-in (PHEV)” - podaje portal Forbes.pl.

W Polsce końcem maja ilość elektrycznych samochodów ciężarowych oraz dostawczych wynosiła 337 sztuk, natomiast motocykli i skuterów około 4604 sztuk. Jeżeli chodzi o elektryczne autobusy to w czerwcu ich ilość wynosiła 198.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News