Dotacja na samochód
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 6 Listopada 2019

Dostaniesz nawet 90 tys. zł dotacji na samochód. Ministrowie podpisali rozporządzenie

Dotacja na samochód stała się faktem. Do publikacji w Dzienniku Ustaw trafił dokument podpisany przez dwóch ministrów w sprawie dofinansowania do zakupu auta. Mowa o nawet 90 tys. złotych, które władza dołoży do zakupu samochodu.

Dotacja w wysokości nawet 90 tys. złotych na zakup samochodu to nie żart. Dokument dotyczący dofinansowania zakupu samochodu podpisali właśnie minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podpisali stosowne rozporządzenie. To niebawem zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Oczywiście mowa nie o wszystkich samochodach. Rozporządzenie dotyczy, jak podkreślił resort energii w komunikacie jest "określenie zasad i warunków udzielania wsparcia na zakup nowych pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem". Warto zaznaczyć, że mowa tutaj o osobach fizycznych i tylko one mogą starać się, by dotacja na zakup auta elektrycznego lub wodorowego trafiła do ich kieszeni.

Policja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemPolicja zabrała już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autemCzytaj dalej

Dotacja o wysokości nawet 90 tys. złotych

Pieniądze pochodzić mają z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, a dotacja udzielana będzie do momentu wyczerpania się środków finansowych, jak podaje Radio ZET. Objęte dotacją samochody elektryczne nie mogą przekraczać swoją wartością 125 tys. złotych, a samochody wodorowe 300 tys. złotych. Zgodnie z rozporządzeniem ministrów dotacja wyniesie 30% ceny samochodu, przy czym w przypadku samochodów elektrycznych mowa o maksymanie 37,5 tys. złotych, a w wypadku wodorowych o 90 tys. złotych.

Kiedy prawo wejdzie w życie, otwarta zostanie pierwsza tura przyjmowania zgłoszeń po dofinansowanie. Radio ZET podaje, że dotacja będzie przyjmowana na podstawie odpowiednio złożonych wniosków o wsparcie. Akty prawne, które otworzą furtkę przedsiębiorcom do składania wniosków, są w końcowej fazie prac, jak podało Ministerstwo Energii.

- Projekty obu aktów wykonawczych zostały zaakceptowane i podpisane przez czterech z pięciu ministrów podpisujących rozporządzenia w porozumieniu - podało za rządowym komunikatem Radio ZET.

Zasiłek w górę. Dostaniesz nawet kilkaset złotych więcejZasiłek w górę. Dostaniesz nawet kilkaset złotych więcejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso stało się jedynym składnikiem ciężarnej kobiety. Lekarze mają mnóstwo wątpliwości
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News