fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.10.2019. n/z Polskie banknoty.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Marca 2020

Możesz dostać od 7 tys. do 53 tys. zł dotacji na remont. Wciąż czekają na wnioski

Dotacja z Programu Czyste Powietrze może wynieść nawet 53 tys. zł. Celem programu jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które są konsekwencją spalania niskiej jakości paliwa i korzystania z przestarzałych instalacji w gospodarstwach domowych. Ministerstwo Klimatu zapowiedziało, że chce rozwinąć program i zwiększyć jego dostępność.

Dotacja w słusznym celu

Program “Czyste powietrze” ma na celu zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program przewiduje dotację i skupia się na wymianie starych pieców, kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Trzynastki też będą opodatkowane. Wiemy już, ile emeryci dostaną do rękiTrzynastki też będą opodatkowane. Wiemy już, ile emeryci dostaną do rękiCzytaj dalej

Działania te mogą nie tylko pomóc chronić środowisko naturalne i zdrowie mieszkańców, ale także przynieść oszczędności finansowe w domowym budżecie. A dotacja może być naprawdę duża - od 7 tys. do 53 tys. zł. Inwestycje dofinansowane z programu „Czyste powietrze” zapewniają lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Ocieplenie budynku połączone z wymianą okien pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40 procent.

Resort klimatu: Będą zmiany w programie

- Aby udało się osiągnąć cele programu "Czyste Powietrze" i wykorzystać środki finansowe przeznaczone na jego realizację, co roku beneficjenci powinni wykorzystać w sumie 10 mld zł - powiedział agencji Newseria Biznes Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu oraz pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, cytowany przez “Wprost”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Jacek Kurski postawiony pod ścianą. TVP za kilka dni może znaleźć się w poważnych tarapatach

Jak twierdzi Zyska, potrzebne są zmiany, które uproszczą i upowszechnią ten program dotacji. Poza tym beneficjenci zostaną podzieleni według kategorii dochodowych. Dzięki temu będzie można stworzyć bardziej dogodne warunki wspierania tych osób, których dotyka ubóstwo energetyczne i sami mają problem z zapewnieniem dobrych warunków termicznych w swoich domach.

Kto może ubiegać się o dotację?

Adresatami Programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego, a budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Mogą oni wnioskować o dotację lub pożyczkę przeznaczoną na wymianę źródła ciepła oraz prace związane z termomodernizacją. Wielkość dotacji jest zależna od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy, a zakres prac objęty dotacją od wieku budynku.

Wnioski o dotację lub pożyczkę wciąż można składać. Program “Czyste Powietrze” będzie realizowany do 2029 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwana
  2. Wiele osób nawet nie wie, że ma chore nerki. Schorzenia, których nie wolno lekceważyć
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News