Dorabianie do emerytury szczególnie korzystne w czerwcu
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 29 Maja 2020

1 czerwca Dzień Dziecka, ale prezent od ZUS dostaną emeryci. Zarobią dużo więcej pieniędzy

Dzięki dorabianiu do emerytury seniorzy mogą podreperować swoje finanse. Niepowtarzalna okazja do zarobkowania pojawi się wraz z początkiem czerwca – będzie można zarobić do 3732,10 zł. ZUS apeluje o ostrożność i przypomina o limicie, którego przekroczenie wiąże się ze zmniejszeniem bądź zawieszeniem świadczenia.

Dorabianie do emerytury opłaca się jak nigdy przedtem

Dorabianie do emerytury to rozwiązanie, na które decyduje się wielu seniorów. ZUS poinformował, że od 1 czerwca osoby pobierające świadczenie będą mogły zarobić jeszcze więcej, ponieważ wzrosła kwota graniczna. Po jej przekroczeniu emerytura ulegnie zmniejszeniu lub całkowitemu zawieszeniu.

Kto ma prawo do dorabiania do emerytury? Bez ograniczeń dodatkowy zysk mogą odnotowywać emeryci, którzy przekroczyli wiek emerytalny oraz niektórzy renciści. Uprawnione są do tego osoby, które pobierają rentę dla inwalidów wojennych i wojskowych, którzy ze względu na kondycję zdrowotną nie są w stanie wykonywać zawodu. Z przywileju mogą też korzystać osoby na rentach rodzinnych – podaje Puls Biznesu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonę

Dorabianie do emerytury może przysporzyć problemów

Warto jednak pamiętać, że dorabianie do emerytury nie może przekroczyć pewnych progów. Jeżeli przychód uzyskany w danym miesiącu jest większy niż 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia (w czerwcu będą to właśnie wspomniane 3732,10 zł brutto) to emerytura lub renta ulegnie zmniejszeniu.

Z kolei zawieszenie świadczenia grozi każdemu, który uzyska przychód większy niż 130 proc. przeciętnej pensji. Od 1 czerwca ta kwota wyniesie 6931 zł. Inne zasady dotyczą renty socjalnej, która ulega zawieszeniu po przekroczeniu 3732,10 zł.

NBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachNBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelachCzytaj dalej

Jeżeli miesięczny przychód będzie większy niż 70 proc., ale mniejszy niż 130 proc., to ZUS pomniejszy świadczenie o kwotę przekroczenia, która nie może być wyższa niż 620,37 zł (dla emerytury i renty z tytułu całkowitej niezdolności wykonywania zawodu), 465,31 (dla renty z tytułu niezdolności częściowej) lub 527,35 (w przypadku renty rodzinnej).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zwłoki mężczyzny w toalecie Urzędu Skarbowego. Tragedia w Otwocku
  2. Taki przypadek nie zdarza się często. Dziewczynka przyszła na świat z dodatkowymi ustami
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Stało się z samego rana. Ostatecznie znieśli zakaz, który rozwścieczał Polaków
Gdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneGdzie i kiedy będziemy musieli nadal nosić maseczki? Rząd podał szczegółowe wytyczneCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News