Dopłaty do kredytów frankowych
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 31 Grudnia 2019

Od stycznia dopłaty do kredytów. Dostaniesz nawet 2 tys. zł miesięcznie

Dopłaty do rat kredytów frankowych od stycznia będą podwyższone do 2 tys. zł miesięcznie (dotychczas było to 1,5 tys. zł) - informuje "Fakt". Aby jednak załapać się na rządową pomoc, trzeba spełnić kilka warunków.

Dopłaty do rat kredytów frankowych zamiast przewalutowania

Ustawa zakładająca rządową pomoc dla kredytobiorców w trudnej sytuacji wejdzie w życie od stycznia 2020 roku. Jak informuje "Fakt", nowe przepisy to de facto rozszerzenie funkcjonujących już regulacji mających na celu pomoc osobom borykajacym się z problemami związanymi ze spłatą kredytu mieszkaniowego.

W praktyce - zamiast oczekiwanego przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich na złotówki, frankowicze otrzymają dopłaty do rat. To dobrodziejstwo nie będzie jednak dotyczyło wszystkich kredytobiorców zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

Część zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzęść zakupów w Biedronce za darmo. Wystarczy zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Jak wynika z informacji "Faktu", maksymalne dopłaty do rat kredytowych od stycznia będą podwyższone do 2 tys. zł miesięcznie (dotychczas było to 1,5 tys. zł). Wsparcie ma zostać również przedłużone czasowo. Okres umożliwiający pobieranie dopłat wydłużony zostanie do 36 miesięcy, z dotychczasowych 18. W sumie, maksymalna kwota dopłaty może wynieść więc nawet 72 tys. zł.

Wsparcie tylko dla bezrobotnych i tych którzy nie radzą sobie ze spłatą

Oczywiście, nowymi przepisami nie zostaną objęci wszyscy zainteresowani, bowiem aby otrzymać pomoc, trzeba spełnić konkretne warunki. Po pierwsze, konieczny jest status osoby bezrobotnej (niezwiązany z rezygnacją z pracy ani zwolnieniem z winy pracownika). Po drugie, miesięczne koszty obsługi kredytu mieszkaniowego muszą przekraczać 50% miesięcznych dochodów.

Istotny będzie również miesięczny dochód gospodarstwa domowego, który nie będzie mógł przekraczać 1402 zł (w przypadku osób samotnych) i 1056 zł na osobę w rodzinie. Trzeba przyznać, że są to dosyć rygorystyczne warunki.

150 tys. Polaków musi się spieszyć. Macie czas tylko do 8 stycznia150 tys. Polaków musi się spieszyć. Macie czas tylko do 8 styczniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Działacz ostrzega Kurskiego przed tragedią na Sylwestrze Marzeń. Nagranie, dające do myślenia
  2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News